SEAT Leon - sprawdzony i dobry kompakt. Co oferuje hiszpański samochód?

Choć na rynek wchodzi już czwarta generacja SEAT-a Leona, to jego trzecie wcielenie wciąż jest dostępne w salonach. Ten sprawdzony model wciąż ma wiele zalet i jest ciekawą propozycją.
SEAT Leon SEAT Leon SEAT

Świetna linia

Hiszpanie mają świetną kuchnię, doskonałe wina, przepiękne krajobrazy i atrakcyjne auta. SEAT Leon pomimo siedmiu lat na karku wciąż prezentuje się świeżo, nawet na tle znacznie nowszych konkurentów. Sztuką jest zaprojektowanie samochodu, który pomimo upływu czasu nie wychodzi z mody. Pomagają mu w tym liczne ostre przetłoczenia i załamania, które nawet na tle nowej generacji wyglądają dobrze. To samo dotyczy wnętrza - jest proste, estetyczne i solidnie wykonane.

SEAT Leon Sportstourer SEAT Leon Sportstourer fot. SEAT

Przestronne wnętrze

SEAT Leon bazuje na platformie MQB, czyli popularnej konstrukcji, którą dzieli z Volkswagenem Golfem czy Audi A3. Ta płyta podłogowa ma trzy podstawowe zalety - pozwala na wygospodarowanie przestronnego wnętrza, montaż dobrego zawieszenia oraz mocnych silników. W przypadku kompaktowego auta najważniejsza jest jednak przestrzeń. Mimo stosunkowo niewielkich wymiarów zewnętrznych znajdziemy tutaj zapas miejsca na bagaże oraz dla osób podróżujących na tylnej kanapie.

Bardziej wymagające osoby mogą skusić się na wariant Sportstourer, czyli praktyczne kombi. Blisko 600 litrów pojemności bagażnika w połączeniu z ustawnym kształtem sprawia, że przewiezienie nawet większych przedmiotów nie będzie stanowiło większego problemu.

SEAT Leon SEAT Leon SEAT

Dobrze wyposażony

W ciągu siedmiu lat rynkowego stażu SEAT Leon był konsekwentnie odświeżany, a jego wyposażenie aktualizowano wraz z wdrażaniem nowych rozwiązań. Na pokładzie znajdziemy więc aktywny tempomat czy system automatycznego hamowania w sytuacji awaryjnej. Nie zabrakło też dobrego systemu multimedialnego, który pozwala na szybkie połączenie ze smartfonem za pośrednictwem Apple CarPlay czy Android Auto.

Leon był też pierwszym autem w swoim segmencie, które oferowano z ledowym oświetleniem z przodu. Światła te wciąż radzą sobie dobrze i zapewniają odpowiednio długi i jasny snop światła. Tylne lampy także wykorzystują technologię LED, dzięki czemu mają charakterystyczną sygnaturę świetlną.

SEAT Leon SEAT Leon SEAT

Solidne silniki

Grupa Volkswagena dała Leonowi to co najlepsze - świetne silniki. Gamę otwiera jednostka 1.0 TSI, zaś półkę wyżej stoi motor 1.5 TSI. Na szczycie oferty znajdziemy silnik 2.0 TSI. Krótko mówiąc - każdy znajdzie coś dla siebie. Fani oszczędnej jazdy postawią na diesla lub słabsze warianty benzynowe, zaś najlepszym kompromisem jest 130- i 150-konna wersja silnika 1.5 TSI. Wszystkie jednostki łączone są z 6-biegową skrzynią manualną, zaś opcją jest 7-biegowa przekładnia DSG.

SEAT Leon Sportstourer SEAT Leon Sportstourer fot. SEAT

Rabat także jest zaletą

SEAT kontynuuje wyprzedaż rocznika 2019, a to oznacza niższe ceny w salonach. Leon został przeceniony o 10 000 zł, zaś dealerzy na placach mają dziesiątki ciekawych egzemplarzy do wyboru. Większość z nich to dobrze wyposażone warianty, co ucieszy potencjalnych nabywców. Zwłaszcza, że decydując się na zakup auta z wyprzedaży nie musimy czekać aż samochód zostanie wyprodukowany, tylko możemy go kupić dosłownie z dnia na dzień.

Sprawdź dane o zużyciu paliwa oraz emisji CO2 na stronie www.seat.pl

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.