Skoda Superb teraz jest tańsza nawet o 14 tys. zł. Sprawdzamy ofertę topowego modelu tej marki

Flagowy model Skody w tym roku przeszedł lifting, który nie tylko odświeżył jego wygląd, ale także wzbogacił wyposażenie. Sprawdzamy czym kusi sprawdzony Superb. Bo z pewnością ceną - czeska limuzyna jest tańsza nawet o 14 tysięcy złotych.
Skoda Superb iV Skoda Superb iV fot. Maciej Gis

Dobrze zaprojektowane auto

Skoda Superb to samochód, który od podstaw został stworzony w konsekwentny sposób. Zadbano tutaj bowiem o trzy kluczowe elementy - aparycję, przestrzeń dla pasażerów oraz duży bagażnik. Wszystko to sprawia, że model ten od swojego debiutu jest jednym z bestsellerów marki. Odświeżony w tym roku wariant wyróżnia się delikatnie zmodyfikowanym frontem i tyłem. Węższe przednie lampy i lekko zmienione tylne (wraz z szerokim napisem SKODA na klapie bagażnika) odróżniają ten samochód od poprzednika.

Na pokładzie pojawiło się wiele nowych rozwiązań. Superb dostał między innymi doskonale świecące światła LED MATRIX, które zostaną docenione głównie po zmroku. W kabinie pojawiło się też nieznacznie zmodyfikowane wykończenie. Nie zabrakło zaawansowanych multimediów czy świetnie funkcjonującego aktywnego tempomatu z możliwością automatycznego dostosowywania prędkości do obowiązujących ograniczeń. Wyręcza to kierowcę w wielu sytuacjach i zwiększa bezpieczeństwo w podróży.

Skoda Superb Scout Skoda Superb Scout Skoda

Każdy znajdzie coś dla siebie

Skoda Superb wyróżnia się bardzo bogatą ofertą wariantów wyposażeniowych i silnikowych. W efekcie niemal każdy znajdzie coś dla siebie. Gamę otwiera bazowy wariant 1.5 TSI Active, a na przeciwległym biegunie znajdziemy 272-konny motor 2.0 TSI w wersji wyposażenia Laurin&Klement. Pomiędzy nimi nie brakuje także pośredniej, 190-konnej benzyny oraz silników wysokoprężnych, oferujących od 150 do 190 KM. Warto dodać, że wszystkie jednostki w tym aucie mogą być sparowane z 7-biegową przekładnią DSG, a te nieco słabsze standardowo oferowane są z 6-biegową skrzynią manualną.

Czesi w swoim aucie oferują także napęd na cztery koła. To sprawdzona konstrukcja wykorzystująca system Haldex, dzięki czemu trakcja na suchej, mokrej i ośnieżonej konstrukcji jest utrzymana na wysokim poziomie. Skoda Superb po liftingu jest także sprzedawana w nieco uterenowionej wersji Scout, będącej świetną alternatywą dla SUV-a. Zwiększony prześwit i "bojowa" stylistyka z pewnością wpadnie do gustu wielu osobom. Po drugiej strony barykady stoi odmiana Sportline, pełna sportowego charakteru.

Skoda Superb iV Skoda Superb iV fot. Maciej Gis

Każdy wybór to dobry wybór

Skoda Superb oferowana jest jako praktyczny liftback i bardzo przestronne kombi. W przypadku tego samochodu nie ma złego wyboru. Liftback wyróżnia się nieco bardziej reprezentacyjnym charakterem, ale mimo to wciąż zapewnia ogrom miejsca na tylnej kanapie i wielki bagażnik. Wersja kombi ucieszy rodziny, które muszą wozić ze sobą dużo rzeczy. Tutaj wakacyjne bagaże zaprzyjaźnią się nawet z zajmującym sporo miejsca wózkiem dziecięcym.

Topowy model Skody zawsze wyróżniał się dobrym cennikiem. Teraz jednak oferta kusi jak nigdy. Rocznik modelowy 2019 objęty jest rabatem wynoszącym 14 000 zł oraz promocyjną ceną za pakiet przeglądów. Ten przeceniony został z 3 000 zł na 299 zł.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.