Samochód marki premium nie musi być SUV-em ani limuzyną. Przyglądamy się Lexusowi CT

Nie interesują Cię SUV-y i klasyczne limuzyny? Lexus wychodzi naprzeciw Twoim oczekiwaniom z modelem CT. To kompakt klasy premium z bogatym wyposażeniem w standardzie i oszczędną jednostką hybrydową. Teraz jest dostępny w doskonałej ofercie cenowej. Sprawdzamy, czym urzeka japoński bestseller.
Lexus CT 200h Lexus CT 200h Lexus

Kompakt klasy premium

Mimo rosnącej popularności SUV-ów i crossoverów nie maleje zainteresowanie samochodami kompaktowymi, zwłaszcza tymi z metką premium. Należy do nich Lexus CT będący jednym z najciekawszych samochodów w swoim segmencie. Wygląda nowocześnie i elegancko. Dwubryłowe nadwozie zaprojektowano z finezją i wyposażono w kilka charakterystycznych elementów. To przede wszystkim potężny grill z emblematem producenta, przetłoczenia dodające dynamiki oraz atrakcyjne stylizowane reflektory z LED-owymi światłami z funkcją automatycznego poziomowania. Spojler dachowy, grafitowy dyfuzor i ciemne akcenty kolorystyczne podkreślają sportowy charakter auta.

Lexus CT 200h Lexus CT 200h Lexus

Konkurencja może mu zazdrościć

W kabinie Lexusa CT nawet wysocy pasażerowie bez problemu odnajdą wygodną pozycję, w której będą odbywać długie podróże. Pod dostatkiem jest też miejsca na bagaż, a w kabinie dominują materiały najwyższej jakości. 

Warto też zwrócić uwagę na pakiet F SPORT. To nie lada gratka dla osób poszukujących sportowych akcentów godnych auta klasy premium. To nie tylko sportowa gałka zmiany biegów, nakładki progowe, aluminiowe, perforowane nakładki na pedały, lecz również czarna podsufitka i perforowana skóra na kierownicy.

Bardzo długa lista dodatków z zakresu komfortu i bezpieczeństwa zawiera między innymi:

- audio Mark Levinson, 13 głośników

- wyświetlacz multimedialny 10,3". Obsługuje nawigację, kamerę cofania i współpracuje z zewnętrznymi nośnikami pamięci

- elektryczna regulacja fotela kierowcy, w tym podparcia odcinka lędźwiowego (8 kierunków)

- system "inteligentny kluczyk": otwieranie i uruchamianie pojazdu bez użycia klucza

- aktywny tempomat (ACC)

- szyberdach sterowany elektrycznie

Lexus CT200h Lexus CT200h Fot. Lexus

Niezawodny napęd

Użytkownicy Lexusa od wielu lat są rozpieszczani wydajnymi i zarazem oszczędnymi jednostkami napędowymi. Nie inaczej jest w przypadku CT 200h. Pod maską kompaktowego auta pracuje układ hybrydowy oparty na 1.8-litrowym silniku benzynowym oraz pracującym równolegle motorze elektrycznym. Moc systemowa wynosi 136 koni mechanicznych i pozwala dynamicznie uczestniczyć zarówno w miejskim, jak i autostradowym ruchu. Przyspieszenie od 0 do 100 km/h wynosi 10,3 sekundy.

Równie istotne jest niewielkie zużycie paliwa. W średnim rozrachunku, kompaktowa hybryda może zużywać zaledwie 4,8 litra benzyny. Żaden inny napęd nie będzie tak efektywny. Swoje najbardziej oszczędne oblicze pokazuje w mieście, gdzie przekonuje również zwinnością i łatwością prowadzenia. Na drogach ekspresowych docenimy świetne wyciszenie wnętrza, brak podatności na boczne podmuchy wiatru, elastyczność silnika, a także pewne prowadzenie przy dużych prędkościach.

Lexus CT 200h Lexus CT 200h Lexus

Oferta, której nie możesz zlekceważyć

CT 200h nie ma sobie równych w kwestii zużycia paliwa i oferuje szerokie możliwości personalizacji. Występuje w czterech specyfikacjach wyposażeniowych, więc każdy dopasuje ofertę do własnych preferencji.

Kolejny wabik stanowi cena. Nowa oferta jest bardzo atrakcyjna i dotyczy również rozmaitych programów finansowania. Maksymalna korzyść przy zakupie wersji Elegance wzbogaconej pakietami Comfort i Lexus Safety System+ wynosi 25 200 zł.

Więcej o:
Copyright © Agora SA