Kompaktowa klasa premium nie musi być droga - sprawdzamy wyprzedaż Infiniti Q30

Japończycy niemal do perfekcji opanowali sztukę budowania kompaktowych aut z metką premium. Świetnym tego przykładem jest Q30. Auto na wskroś nowoczesne z zaawansowanymi multimediami i mocnymi silnikami. Obecnie dostępne z bardzo wysokimi rabatami. Sprawdzamy ofertę.
Infiniti Q30 Infiniti Q30 Infiniti

Powiew świeżości w konserwatywnym segmencie

Obecność Infiniti pośród marek premium bardzo cieszy, bowiem Japończycy tchnęli do nudnych segmentów sporo świeżości. Spora w tym zasługa odważnej stylizacji podkreślonej licznymi detalami. Q30 jest najmniejszym modelem koncernu, ale nie jednocześnie dość sporym na tle rywali. Ma 443 cm długości, 181 szerokości i 148 wysokości. W standardzie zostało osadzone na 17-calowych kołach, ale na liście dodatków znajdziemy też obręcze o średnicy 19 cali. W przednich reflektorach wpisano w pełni LED-owe światła.

Infiniti Q30 Infiniti Q30 Infiniti

Wyposażenie na miarę premium

Q30 jest pełnokrwistym przedstawicielem premium, o czym świadczy wystrój przedziału pasażerskiego. Kabinę wyłożono miękkimi, wysokiej jakości tworzywami. W pokładowej aklimatyzacji pomaga logiczne rozmieszczenie przełączników. Dodatkowo, mamy do dyspozycji mnóstwo udogodnień. To między innymi:

- Autonomiczny asystent parkowania z panoramiczną kamerą 360 stopni

- Inteligentny kluczyk

- System nagłośnienia Bose z 10 głośnikami

- Okno dachowe z elektryczną osłoną przeciwsłoneczną

- Elektrycznie regulowane fotele z pamięcią ustawień i podgrzewaniem

- Zestaw multimedialny z nawigacją, systemem Bluetooth i wejściem USB

Infiniti Q30 Infiniti Q30 Infiniti

Mocy pod dostatkiem

Oferta Q30 bazuje na dwóch silnikach benzynowych i jednym wysokoprężnym. Każdy ma doładowanie, a mocniejsze warianty występują w połączeniu z dwusprzęgłową, 7-stopniową skrzynią i napędem na cztery koła. Podstawowy ma pojemność 1.6 litra. Generuje 156 KM i 250 Nm. Do setki przyspiesza w 8,9 sekundy i rozpędza się do 215 km/h. W średnim rozrachunku zużywa zaledwie 5,8 litra na 100 kilometrów. Szukający jeszcze mocniejszych wrażeń, powinni postawić na 2.0t. W tym przypadku mamy aż 211 KM i 350 Nm. Sprint do setki trwa niewiele ponad 7 sekund, a konsumpcja paliwa w cyklu mieszanym skromne 6,2 litra.

Infiniti Q30 Infiniti Q30 Infiniti

Takiej oferty jeszcze nie było

Infiniti z podniesionym czołem konkuruje z najlepszymi w segmencie. Bez kompleksów walczy o klienta świetnymi właściwościami jezdnymi, mocnymi silnikami i bogatym wyposażeniem. Kompaktowe auto oferuje też przestronne wnętrze i wiele nowoczesnych gadżetów. To jednak nie koniec atrakcji, bowiem w ramach aktualnej wyprzedaży, maksymalne rabaty przekraczają 45 tysięcy złotych, a samochody dostępne są od ręki. Takiej oferty nie można zlekceważyć.

Więcej o:
Copyright © Agora SA