Wyprzedaże klasy premium - który model Lexusa opłaca się teraz kupić?

Lexus przygotował wyjątkową ofertę, w ramach której suma korzyści na rozmaite modele może nieźle zaskoczyć. Prześwietlamy ofertę bestsellerowych samochodów klasy premium i podpowiadamy, na które wersje najlepiej zwrócić uwagę.
Lexus UX Lexus UX fot. Lexus

Lexus UX

Rynek SUV-ów premium jest dość konserwatywny. Pośród niemieckich samochodów próżno szukać nuty indywidualnego charakteru. Inaczej jest w przypadku Lexusa. Najmniejszy w gamie pojazd emanuje dynamiką i mocnymi akcentami przykuwającymi uwagę. Wyraziste przetłoczenia, potężny grill, w pełni LED-owe, aktywne światła, a także zgrabna sylwetka, przyciągają do salonów tłumy. Ponadto UX jest całkiem spory. Ma 4,5 metra długości, 184,5 cm szerokości i 154 cm wysokości. Rozstaw osi wynosi 264 cm.

Atrakcyjny design to nie wszystko. Lexus ma świetnie wykonane i bardzo wygodne wnętrze. Zarówno na przednich siedzeniach, jak i na tylnej kanapie, nie brakuje miejsca dla wysokich pasażerów. Bagażnik można otworzyć ruchem nogi pod zderzakiem - proste i pomysłowe. Nie trzeba szukać kluczyka w kieszeni i stawiać na ziemi zakupów. Jeśli planujecie przewieźć większe gabarytowo przedmioty, jeden ruch ręki wystarczy, by złożyć asymetryczne oparcie i zyskać dostęp do większej przestrzeni bagażowej.

Lexus UX
fot. Lexus

Najnowszy model zadebiutował w Polsce wiosną 2019 roku i został bardzo dobrze przyjęty przez dziennikarzy oraz klientów. Najlepiej wyceniona wersja została sparowana z 2-litrowym silnikiem benzynowym o mocy 171 KM i 205 Nm. Do setki przyspiesza w 9,2 sekundy i może zużywać w cyklu średnim zaledwie 6,6 litra na 100 kilometrów. Do wyboru jest też hybryda, gdzie jednostka spalinowa wspomagana jest przez dwie elektryczne. W tym przypadku konsumpcja paliwa może wynosić skromne 5,3 litra w cyklu mieszanym.

W Leasingu SMARTPLAN można korzystać z Lexusa na atrakcyjnych warunkach. Program finansowy jest bardzo elastyczny i pozwala dopasować do indywidualnych preferencji czas trwania umowy oraz wysokość opłaty wstępnej. Na koniec można auto wykupić w korzystnej cenie lub zdecydować się na kolejny, nowy model. Co ciekawe, suma korzyści na większość modeli wynosi 30 tysięcy zł, a na wersję Elegance z Pakietem Optimum - aż 36 100 zł.

Lexus NX 300H Lexus NX 300H MARCIN KIN

Lexus NX

NX został po raz pierwszy zaprezentowany w 2014 roku. Był to debiut Lexusa w tym segmencie. Bardzo udany, bowiem auto spotkało się z entuzjastyczną reakcją rynku. Rosnąca sprzedaż ma swoje podłoże w bezsprzecznych zaletach SUV-a. Lexus zawdzięcza swoja dobrą reputację między innymi umiejscowieniem produkcji w Japonii. Tam też powstaje NX, dzięki czemu trudno mieć jakiekolwiek zastrzeżenia do jakości. W rankingach bezawaryjności od początku plasuje się na czołowych lokatach. Trzeba przyznać, że kusi też atrakcyjnym wyglądem. Dynamiczne przetłoczenia są dopełnione przez w pełni LED-owe reflektory, chromowane akcenty, przyciemnione szyby i sporych rozmiarów grill z wydatnym logo producenta.

Karoseria mierzy 462 centymetry długości, 213 szerokości (z lusterkami) i 164,5 wysokości. Klientom pozostawiono też spore możliwości personalizacji. Do wyboru oddano 12 lakierów nadwozia, a także felgi ze stopów lekkich w rozmiarze 17 lub 18 cali. NX może być zasilany klasycznie lub ekologicznie - hybrydowo. Pierwsza możliwość obejmuje 2-litrowy silnik benzynowy o mocy 238 KM i 350 Nm dostępnych w przedziale 1650-4000 obr./min.

Lexus NX 300H
MARCIN KIN

Większość klientów decyduje się jednak na wariant hybrydowy. Nic dziwnego, bowiem generuje aż 197 KM mocy systemowej, a jednostka elektryczna ma 270 Nm osiąganych już od najniższej prędkości obrotowej. Taki tandem pozwala przyspieszyć do setki w 9,2 sekundy i zużywać w cyklu miejskim zaledwie 5,1 litra na 100 kilometrów.

Program finansowy Leasing SMARTPLAN jest bardzo elastyczny i pozwala dopasować do indywidualnych preferencji czas trwania umowy oraz wysokość opłaty wstępnej. Na koniec można auto wykupić na korzystnych warunkach lub zdecydować się na kolejny, nowy model. Istotną sprawą są też rabaty. Najwyższy sięga 61 250 zł.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.