SUV-y Suzuki na wyprzedaży. Najlepiej sprzedający się model w Polsce teraz z dużym rabatem

Takiej oferty w Suzuki jeszcze nie było. Bestsellerowe, wszechstronne modele dostępne są teraz na bardzo korzystnych warunkach. Sprawdzamy, czego możemy się spodziewać po najciekawszych, japońskich samochodach.
Suzuki Vitara 2018 Suzuki Vitara 2018 fot. Suzuki

Suzuki Vitara

Ten crossover z segmentu B szczególnie upodobali sobie Polacy. Według danych z IBRM Samar, od stycznia do września bieżącego roku zarejestrowaliśmy nad Wisłą aż 3420 egzemplarzy Vitary. To sprawia, że lekko terenowe Suzuki znalazło się na szczycie rankingu sprzedaży w swojej klasie, zostawiając w tyle Volkswagena T-Roca, Mazdę CX-3 i wiele innych modeli. Mocna pozycja japońskiego przeboju wcale nie dziwi.

Auto wyróżnia się ciekawą stylizacją, a także licznymi dodatkami podnoszącymi jej atrakcyjność. Po niedawno przeprowadzonym liftingu, crossover otrzymał LED-owe oświetlenie. Poza tym, klienci mogą wybierać pośród 15 wersji kolorystycznych. 7 z nich stanowią lakiery jednolite. Pozostała ósemka to dwukolorowe kombinacje z białym lub czarnym dachem. Dopełnienie całości stanowi aluminiowe obręcze w rozmiarze 16-18 cali.

Suzuki Vitara 2018 Suzuki Vitara 2018 fot. Suzuki

Dzielna w terenie

18,5 centymetra prześwitu wraz z napędem na cztery koła pozwala Vitarze bez kompleksów podbijać nieutwardzone szlaki. Pomogą w tym również mocne, doładowane jednostki napędowe. Benzynowy 1.0 BoosterJet generuje 111 KM i 170 Nm uzyskiwanych w przedziale 2000-3500 obr./min. W połączeniu z manualną, 6-stopniową przekładnią rozpędza się w 11,5 sekundy do setki i pozwala sunąć po autostradzie z prędkością 180 km/h.

Druga z jednostek to 1.4 BoosterJet. W tym przypadku otrzymujemy 140 koni mechanicznych i aż 220 Nm w szerokim zakresie 1500-4000 obr./min. Jeśli sparujemy benzynowy silnik z manualną skrzynią, sprint do setki zajmie 9,9 sekundy, a wskazówka szybkościomierza skończy bieg na 200 km/h. Warto wiedzieć, że na liście opcji znajduje się pancerna, hydrokinetyczna przekładnia automatyczna.

Przy okazji jesiennej akcji promocyjnej, Suzuki przygotowało nie lada gratkę dla miłośników crossoverów. Vitarę można teraz kupić z rabatem wynoszącym 4 tysiące złotych. To jedna z najlepszych ofert na rynku.

Suzuki SX4 S-Cross AWD 1.4 BoosterJet Suzuki SX4 S-Cross AWD 1.4 BoosterJet fot. Jan Zomer

Suzuki SX4 S-Cross

Drugi z samochodów jest kompaktowym crossoverem. Jego nadwozie mierzy 430 centymetrów długości, 178,5 szerokości i 158 wysokości. Rozstaw osi wynosi 260 cm. Atrakcyjnie zaprojektowane auto waży zaledwie 1090 kilogramów w podstawowej specyfikacji, co przekłada się na łatwość prowadzenia i neutralne zachowanie podczas dynamicznych manewrów wykonywanych na granicy przyczepności. Dodatkowo, ma pod maską te same silniki, co w nieco mniejszej Vitarze, a także inteligentny napęd na cztery koła. Mechanizm opracowany przez Suzuki wyposażono w selektor trybów jazdy. W zależności od rodzaju nawierzchni i aury, możemy zdecydować się na jeden z modułów - Auto, Snow, Sport i Lock. W tym ostatnim blokujemy napęd przy niskich prędkościach, dzięki czemu pokonanie kolein wypełnionych błotem, czy piaszczystego podłoża, będzie bułką z masłem.

Suzuki SX4 S-Cross AWD 1.4 BoosterJet Suzuki SX4 S-Cross AWD 1.4 BoosterJet fot. Jan Zomer

Samochód dla rodziny

S-Cross ma też drugie, bardzo komfortowe oblicze. W kabinie wygodnie rozsiądzie się komplet pasażerów, a bagażnik pochłonie w standardowej konfiguracji 430 litrów. Po złożeniu oparcia drugiego rzędu, możliwości przewozowe kompaktowego auta rosną do imponujących 1269 litrów. To jeden z lepszych wyników w segmencie. Dodatkowo, pokład można wzbogacić wydajnym systemem multimedialnym zawiadującym niezłym zestawem audio, nawigacją, kamerą cofania i zewnętrznymi nośnikami pamięci. Mamy też do wyboru automatyczną klimatyzację, tempomat oraz panoramiczne okno dachowe.

W ramach jesiennej promocji, praktyczne, dynamiczne i dobrze spisujące się w terenie auto możemy kupić z rabatem sięgającym 4 tysięcy złotych. Co istotne, przeceniono wszystkie wersje wyposażeniowe i silnikowe, a sama oferta jest niezwykle kusząca.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.