Całkowicie nowe Mitsubishi L200 wjeżdża do salonów. Czym zaskakuje?

Jeden z najbardziej sprawdzonych pickupów na rynku zyskał nowe wcielenie - pełne charakteru i niepodważalnej sprawności. Czym wyróżnia się nowe Mitsubishi L200?
Mitsubishi L200 2020 Mitsubishi L200 2020 fot. Piotr Mokwiński

Samochód z historią

Trudno w to uwierzyć, ale historia Mitsubishi L200 zaczęła się aż 41 lat temu. Wtedy to pierwsze wcielenie tego auta wyjechało na drogi Japonii, od razu zyskując szereg fanów. Legendarna wytrzymałość i niezawodność okazały się być kluczem do sukcesu. Klienci cały czas wybierają L200, uznając ten samochód za synonim jakości i użyteczności. Najnowszy model to kolejny rozdział dla tej marki. Stylistyka samochodu całkowicie się zmieniła i nawiązuje do osobowych modeli, takich jak Eclipse Cross czy nowy ASX. Wnętrze także zaprojektowano w zupełnie inny sposób, stawiając na lepszą ergonomię i przyjemniejsze wykończenie.

Mitsubishi L200 2020 Mitsubishi L200 2020 fot. Piotr Mokwiński

Sprawny w każdej sytuacji

Mitsubishi L200 to auto, które przede wszystkim ma sprawdzać się w ciężkiej pracy. Dlatego też samochód ten zaprojektowano tak, aby radził sobie w każdych warunkach. Paka o długości 1520 mm w wersji Double Cab (i 1820 mm w Single Cab) pomieści nawet większe przedmioty czy paletę. Ładowność wynosząca blisko tonę pozwala z kolei na przewożenie naprawdę ciężkich przedmiotów. Mitsubishi L200 może także ciągnąć duże przyczepy - maksymalne obciążenie na haku to nawet 3100 kilogramów. Nowy silnik diesla o objętości skokowej 2.3-litra generuje 150 KM i 400 Nm. To w zupełności wystarcza, aby samochód miał wystarczająco dużo pary w każdych warunkach. Jednocześnie nowa konstrukcja jest zdecydowanie oszczędniejsza i spełnia wymagania najnowszych norm.

L200 zyskało dopracowany napęd na cztery koła. System Super-Select 4WD-II oferuje kilka trybów jazdy: Gravel (szutry), Mud/Snow (błoto/śnieg), Sand (piach) i Off-Road, do jazdy w trudnym terenie. Co więcej, Super-Select 4WD-II ma blokadę centralnego mechanizmu różnicowego, zaś opcjonalnie dostępna jest blokada tylnego mostu. W układzie tym przełączanie pomiędzy konkretnymi ustawieniami napędu (w tym 2WD/4WD) można dokonywać także w trakcie jazdy z prędkością do 100 km/h.

Mitsubishi L200 2020 Mitsubishi L200 2020 fot. Mitsubishi

Nowoczesny

Mitsubishi L200 zostało zaopatrzone w szereg systemów bezpieczeństwa, rzadko widywanych w autach tego typu. Multi-Around Monitor obserwuje obszar wokół samochodu i pozwala na łatwiejsze manewrowanie w ciasnych lokalizacjach. Samochód ten posiada także system łagodzący skutki kolizji. W sytuacjach awaryjnych pozwala on też na awaryjne dohamowanie samochodu. Ciekawostką jest natomiast układ, który korzysta z przedniej kamery. Gdy zbyt energicznie ruszymy mając przed sobą przeszkodę, odetnie on moc w silniku i zapobiegnie wjechaniu w auto lub inną rzecz będącą przed nami. Ma to być zabezpieczenie dla osób, którym zdarza się omyłkowo wcisnąć niewłaściwy pedał.

Mitsubishi L200 2020 Mitsubishi L200 2020 fot. Piotr Mokwiński

Już w salonach

Mitsubishi rozpoczyna dni otwarte swoich najnowszych modeli - ASX i L200. Auta te można oglądać u dealerów tej marki w dniach 21-26 października. W tym okresie dostępne będą też preferencyjne i atrakcyjne oferty na zakup tych japońskich nowości.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.