Popularny SUV w nowej odsłonie - debiutuje Mitsubishi ASX. Czym zaskakuje?

Lepsze wrogiem dobrego? Mitsubishi doskonale wie czego oczekują klienci tej marki i oferuje im szyty na miarę produkt. Nowa generacja modelu ASX jest potwierdzeniem tego stwierdzenia.
Mitsubishi ASX (2019) Mitsubishi ASX (2019) Mitsubishi

Efektowny wizualnie

Nowe Mitsubishi ASX przede wszystkim wyróżnia się atrakcyjną i ciekawą sylwetką. Nowy front nawiązuje do innych modeli tej marki, w tym do Eclipse Cross czy Outlandera. Światła wykonano w technologii LED, co zapewni lepsze doświetlenie drogi i większe bezpieczeństwo podczas nocnych podróży. Z tyłu pojawiły się z kolei ciemniejsze i atrakcyjniejsze lampy, które również dobrze dopełniają całą linię auta. Wnętrza również nie pozostawiono bez zmian - tutaj na przykład znajdziemy nową kierownicę, inaczej zaprojektowaną konsolę środkową oraz nowy system multimedialny.

Mitsubishi ASX 2020 Mitsubishi ASX 2020 fot. Piotr Mokwiński

Po prostu lepszy

W nowym Mitsubishi ASX wprowadzono dwie duże zmiany. Przede wszystkim postawiono na mocniejszą wolnossącą jednostkę 2.0 (w miejsce starego 1.6), która oferuje 150 KM. Ta sprawdzona konstrukcja może i nie jest demonem prędkości, ale zapewni niezawodność i sprawność w każdych warunkach. Do oferty powrócił także napęd na cztery koła, który posiada trzy ustawienia - 2WD, 4WD AUTO i 4WD LOCK. Model ten oferowany jest z dwoma przekładniami - 5-biegowym manualem lub automatem CVT. Klienci będą mogli więc wybrać samochód, który dokładnie spełnia ich oczekiwania.

Mitsubishi ASX jest wyjątkowo sprawnym samochodem. 19-centymetrowy prześwit pozwala na pokonywanie nawet nieco trudniejszego terenu niż tylko utwardzonych szutrowych dróg. Spore kąty natarcia i zejścia jak na typowego SUV-a również są dużą niespodzianką i mogą być atutem dla tych, którzy potrzebują zdecydowanie bardziej uniwersalnego auta.

Mitsubishi ASX 2020 Mitsubishi ASX 2020 fot. Mitsubishi

Sprawdź go!

Mitsubishi ASX mimo, że jest samochodem nowym, został objęty atrakcyjną ofertą finansową. Z okazji wyprzedaży rocznika tego praktycznego SUV-a można kupić z rabatem nawet 12 tys. zł.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.