Limuzyna dla wymagających i oszczędnych. Nowy Lexus ES zaskakuje

Lexus doskonale rozumie potrzeby swoich klientów. Nikogo nie powinno więc dziwić, że nowy ES idealnie pozycjonuje się pomiędzy innymi modelami marki.
Nowy Lexus ES300h Nowy Lexus ES300h fot. Lexus

Elegancki w każdych warunkach

Lexus ES w efektowny sposób łączy ze sobą wiele unikalnych cech tej marki. Przede wszystkim model ten wyróżnia się stylistyką, będącą mieszanką elegancji i nowoczesnego charakteru. W ten sposób udało się stworzyć auto, które jednocześnie nawiązuje do większego LS-a, ale posiada także sporą dawkę indywidualnego stylu. Co więcej, nabywcy Lexusa ES mogą zdecydować się na dwa kierunki stylistyczne - nieco bardziej klasyczny i elegancki lub stricte sportowy w wersji F-Sport.

Nowy Lexus ES300h Nowy Lexus ES300h fot. Lexus

Diabeł tkwi w szczegółach

Dbałość o detale jest także widoczna we wnętrzu nowego Lexusa ES, gdzie najlepsze jakościowo materiały spotykają się z efektownym designem. Nie brakuje też praktycznych rozwiązań oraz ergonomii, która ułatwia obsługę wszystkich elementów wyposażenia. Kierowca jest tutaj otoczony wieloma nowoczesnymi rozwiązaniami, takimi jak chociażby zaawansowany system multimedialny czy cyfrowe zegary.

Dzięki zastosowaniu nowej platformy GA-K udało się wygospodarować bardzo dużo przestrzeni wewnątrz samochodu. Kierowca i pasażer podróżujący z przodu mogą cieszyć się niezwykle wygodnymi fotelami, które posiadają szeroki zakres regulacji. Z tyłu zaś mamy bardzo dużo miejsca na nogi, co pozwala na relaks podczas długiej podróży. Hybrydowy napęd nie ogranicza pojemności bagażnika - 454 litry w tym segmencie to bardzo dobry wynik.

Nowy Lexus ES300h Nowy Lexus ES300h fot. Lexus

Po prostu oszczędny

Klienci Lexusa kochają napędy hybrydowe. Dlatego model ES posiada taką wersję, oznaczoną symbolem 300h. Oferuje ona 218 KM, co zapewnia dobre osiągi (przyspieszenie od 0 do 100 km/h w 8,9 sekundy) i zaskakująco niskie zużycie paliwa. To bez wątpienia jeden z największych atutów tego pojazdu, bowiem w eleganckiej limuzynie uzyskano konsumpcję na poziomie małych miejskich kompaktów.

Nowy Lexus ES300h Nowy Lexus ES300h fot. Lexus

Uzbrojony w najnowsze technologie

Lexus ES nie ustępuje konkurencji w kategorii oferowanego wyposażenia, szczególnie pod względem bezpieczeństwa aktywnego. Znajdziemy tutaj między innymi system ochrony przedzderzeniowej, system monitorowania "martwego pola" i asystenta utrzymania na pasie ruchu. Ponadto doskonałe światła wykonane w technologii LED, dzięki którym nocne podróże nie będą już męczące i stresujące.

Nowy Lexus ES300h Nowy Lexus ES300h fot. Lexus

Fenomenalna cena

Luksus nie musi być drogi. Lexus ES dostępny jest z rabatem 34 000 złotych w specjalnej wersji Business Edition, która cieszy bogatym wyposażeniem. Osoby preferujące bardziej sportowy charakter, mogą wybrać model F Sport Edition z rabatem 30 000 złotych.

Więcej o: