Czy nowoczesny samochód do miasta musi być drogi? Sprawdzamy ofertę nowego Renault Clio

Samochody z segmentu B cieszą się dużą popularnością z kilku względów. Dzięki kompaktowym gabarytom świetnie odnajdują się w mieście, są praktyczne w codziennym życiu i niejednokrotnie pozwalają wyrazić siebie poprzez kolory czy nietuzinkowe konfiguracje. Jednym z szykownych przedstawicieli tego segmentu jest nowe Renault Clio, które na dodatek jest bardzo przystępne cenowo.
Renault Clio 2019 Renault Clio 2019 fot. Renault

Francuski szyk

Z czym kojarzy się Francja? Większość z nas wskaże zapewne wieżę Eiffla, elegancję i dyktowanie światowych trendów. Dotyczy to również motoryzacji. Dla Francuzów nie tylko ważne jest to, jak wyglądają, ale również czym poruszają się po zatłoczonych ulicach miast. Dlatego właśnie powstało Renault Clio, które z każdą odsłoną zaskakuje tak bardzo jak francuscy projektanci co sezon.

Nowe Renault CLIO Nowe Renault CLIO Renault

Rewolucja wyglądu

Na temat Renault Clio można by pisać wiele. Skupmy się jednak na najważniejszych atutach. Przypadnie ono do gustu osobom, które idą z duchem czasu i dążą do zachowania indywidualności. To najczęściej sprzedawany model Renault. Znajduje się również w czołówce wybieranych pojazdów segmentu B w Europie.

Piąta generacja to zupełnie nowy design - szeroka paleta lakierów, dynamiczna linia nadwozia oraz nowy kształt lamp LED. W zależności od wersji mamy do dyspozycji 15-, 16- lub 17-calowe koła.

Nowe Renault CLIO Nowe Renault CLIO Renault

Walory użytkowe i ergonomia

Renault Clio powstało na nowej platformie CMF-B. Jest o kilkanaście milimetrów mniejsze od swojego poprzednika, ale różnica jest praktycznie niewyczuwalna. Wnętrze jest bardzo komfortowe, a fotele miękkie i wygodne. Wymiary pojazdu, takie jak długość, szerokość oraz wysokość wynoszą odpowiednio 4050, 1798 oraz 1440 mm.

Konstruktorów można uznać za mistrzów ergonomii. W nowym Clio wypracowali większą pojemność bagażnika (391 l) i schowków (łączna pojemność 26 l). Auto jest więc pakowne, dzięki czemu sprawdzi się też na weekendowych wycieczkach poza miasto.

Renault Clio oferuje multimedialny system EASY LINK z ekranem o przekątnej do 9,3 cala. Dzięki jego synchronizacji ze smartfonem otrzymujemy możliwość korzystania z różnych aplikacji na systemowym wyświetlaczu. Dodatkowymamy możliwość korzystania z poleceń głosowych, dzięki którym nie odrywamy wzroku od drogi, ani rąk od kierownicy.

Nowe Renault CLIO Nowe Renault CLIO Renault

Wzorowo bezpieczny

Renault Clio to bezpieczny miejski wóz. Potwierdzają to testy niezależnej organizacji Euro NCAP, w których auto ponownie zostało nagrodzone 5 gwiazdkami.

Już bazowa wersja pojazdu zwiększa poczucie bezpieczeństwa kierowcy dzięki licznym systemom do których zaliczymy m.in.:

- ABS,

- wspomaganie hamowania z wykrywaniem pieszych i rowerzystów,

- system kontroli bezpiecznej odległości

- system kontroli pasa ruchu

- funkcja połączenia alarmowego eCall (w przypadku zagrożenia zostajemy połączeni z alarmowym numerem 112).

Renault Clio Renault Clio Materiały prasowe

Szeroka gama silników

Renault Clio nawet na nierównej nawierzchni prowadzi się cicho i komfortowo. W ofercie jest kilka silników - trzy benzynowe oraz jeden wysokoprężny. Najmniejszy motor benzynowy to wolnossący 3-cylindrowy SCe 65 (65KM) - idealnie zoptymalizowany pod warunki miejskie. W przypadku silnika wysokoprężnego Blue dCi 115 mamy do dyspozycji 115 KM. Poza dynamiką, jego dużym atutem jest niskie zużycie paliwa - w cyklu mieszanym wynosi ono 3,6-3,7 l/100km.

Renault Clio 2020 Renault Clio 2020 fot. Renault

Atrakcyjna oferta

Przejrzeliśmy promocyjny cennik nowego Renault Clio, które aktualnie można kupić sporo taniej. Ten francuski mieszczuch jest dostępny z rabatem 4 tysiące złotych, a producent dodatkowo oferuje ciekawe warunki ubezpieczenia.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.