Skoda Kamiq na 'dzień dobry' jest tańsza o ponad 8 tysięcy złotych

Na ten samochód długo czekaliśmy. Skoda zaczęła od flagowego Kodiaqa, by następnie wprowadzić na rynek mniejszego Karoqa i w ostatnich tygodniach Kamiqa. Najmniejszy w gamie SUV jest potencjalnym bestsellerem. Do tego w świetnej cenie. Sprawdzamy, jakie ma asy w rękawie.
Skoda Kamiq Skoda Kamiq Skoda

Atrakcyjna stylizacja

Kamiq ma 424 cm długości, 179 szerokości i 153 wysokości. Do tego dochodzi rozstaw osi na poziomie 2651 milimetrów. To bardzo dobra wartość nawet pośród samochodów kompaktowych. Auto uplasowało się zatem między segmentami. Jest też wysoko osadzone - 18-centymetrowy prześwit. Napęd przekazuje na przednią oś i wraz ze sprawną elektroniką, poradzi sobie na szutrowych drogach.

W kwestii dodatków, możemy liczyć na elektrycznie unoszoną pokrywę bagażnika, co w tej klasie nie było dotąd spotykane. W topowej wersji znajdziemy też 18-calowe obręcze ze stopów lekkich, przyciemnione szyby boczne, relingi oraz w pełni LED-owe reflektory.

Skoda Kamiq Skoda Kamiq Skoda

Bogate wyposażenie w standardzie

Kamiq to nie tylko spora przestrzeń w kabinie, wysokiej klasy materiały wykończeniowe, a także bagażnik o pojemności 400 litrów. To również bogate wyposażenie. Auto występuje w trzech specyfikacjach. My wybraliśmy środkową (Ambition), bowiem w rozsądnej cenie gwarantuje mnóstwo ciekawych dodatków. To między innymi:

- Czujniki parkowania z tyłu

- Kamera cofania

- Elektrycznie sterowane szyby przednie i tylne

- Przednie fotele z regulacją odcinka lędźwiowego

- Skórzana kierownica wielofunkcyjna

- 16-calowe obręcze ze stopów lekkich

Skoda Kamiq (mat. prasowe) Skoda Kamiq (mat. prasowe) Skoda Kamiq (mat. prasowe)

Bieżący serwis i korzystna cena

Poza bogatym wyposażeniem w atrakcyjnej cenie, korzystną formą finansowania, wygodnym i przestronnym wnętrzem oraz dynamicznymi silnikami, Skoda kusi kolejnymi rabatami. To istotny element w postaci dwuletniego programu serwisowego obejmującego okres po gwarancji. Kolejny tysiąc złotych w kieszeni z pewnością się przyda. Suma wszystkich korzyści przekracza 8 tysięcy złotych.

Więcej o: