Stylowy i dobrze wyceniony. Sprawdź cennik Lexusa UX

Lexus potrafi stworzyć efektowne i wyróżniające się z tłumu auto. Nowy model UX to dowód na to, że ta japońska marka nie boi się odważnych projektów. Prestiżowy SUV został na dodatek atrakcyjnie wyceniony, bo możemy nim jeździć już od niespełna tysiąca złotych miesięcznie.
Lexus UX 250h F Sport Lexus UX 250h F Sport fot. Tomasz Korniejew

Dla indywidualistów

Lexus konsekwentnie podąża obraną przez siebie ścieżką i stawia na wyrazistą stylistykę oraz unikalne rozwiązania technologiczne. Samochody tej marki są nie do podrobienia. Nowy Lexus UX to jeden z takich przykładów - model ten zdecydowanie wyróżnia się z tłumu dzięki unikalnym kształtom, których próżno szukać u konkurencji.

Co więcej, wszystko to możemy podkreślić atrakcyjnymi kolorami nadwozia oraz odpowiednimi wersjami wyposażenia. W zależności od upodobań, do wyboru mamy elegancki charakter lub sportowe doznania w wersji F-Sport. Unikalna stylistyka obecna jest też we wnętrzu tego auta. Kokpit Lexusa UX nie tylko cieszy atrakcyjnym wyglądem oraz wysoką ergonomią obsługi, ale przede wszystkim rozpieszcza świetnymi materiałami wykończeniowymi.

Lexus UX 250h F Sport Lexus UX 250h F Sport fot. Tomasz Korniejew

Dynamika i oszczędność

Pod maską Lexusa UX znajdziemy dwie świetne jednostki napędowe. Fani nieco bardziej klasycznych rozwiązań mogą zdecydować się na bardzo dobry wolnossący silnik 2.0 o mocy 171 KM. Oferuje on świetne osiągi i niskie zużycie paliwa, także przy wyższych prędkościach. Jest to zasługa przekładni D-CVT, która wbrew obiegowej opinii nie utrzymuje notorycznie wysokich obrotów, a jedynie wykorzystuje potencjał silnika w odpowiednich momentach.

Dla tych, którzy lubią niskie zużycie paliwa i ekologiczny charakter, dostępna jest odmiana hybrydowa oznaczona jako 250h. Tutaj kierowca otrzymuje 178 KM przekazywanych (w zależności od wariantu) na przednią oś lub na wszystkie cztery koła. Dzięki dopracowanej przez lata technologii hybrydowej, Lexus UX250h zadowala się małą ilością paliwa, zaś w miejskich korkach bez problemu porusza się wyłącznie na prądzie.

Lexus UX 250h F Sport Lexus UX 250h F Sport fot. Tomasz Korniejew

W dobrej cenie

Mogłoby się wydawać, że Lexus UX jako auto z segmentu premium będzie bardzo drogi. Nic bardziej mylnego - ten crossover japońskiej marki jest wyjątkowo przystępny m.in. dzięki atrakcyjnym formom finansowania. Przy zakupie w leasingu SMARTPLAN za UX-a zapłacimy jedynie 990 zł netto, zakładając 10% wkładu własnego.

Więcej o: