Volkswagen Golf ma różne oblicza i cenę niższą o 12 tys. zł

Najchętniej wybierany kompakt w Europie przekonuje wszechstronnością. Może być sportowy, rodzinny, elektryczny, a także uterenowiony. Ponadto, dostępny jest teraz w świetnej cenie. Prześwietlamy ofertę.
Volkswagen Golf Volkswagen Golf Volkswagen

Niekwestionowany lider

Pojawił się na rynku w połowie lat 70. i rozpoczął erę klasy kompaktowej. Golf z miejsca stał się bestsellerem i pozostał nim do dzisiaj. W zeszłym roku w Europie sprzedano ponad 445 tysięcy egzemplarzy tego modelu. W Polsce również cieszy się popularnością. To zasługa między innymi wielu dostępnych wersji, szerokiej palety jednostek napędowych i komfortowego przedziału pasażerskiego.

Volkswagen Golf Volkswagen Golf Volkswagen

VW Golf hatchback

Niemiecki kompakt bazuje na modułowej platformie MQB. Dzięki temu, pod maską Golfa pracują najnowsze jednostki napędowe TSI i TDI. Najmocniejszy silnik benzynowy generuje 310 koni mechanicznych, został sprzężony z automatyczną przekładnią i napędem na obie osie. Przyspieszenie do setki wynosi niewiele ponad 4 sekundy, a wskazówka prędkościomierza zatrzymuje się na 250 km/h. VW kusi też przestronnym wnętrzem naszpikowanym nowoczesnymi technologiami. Auto łączy się z internetem, nawigacja analizuje w trybie rzeczywistym natężenie ruchu, a systemy wsparcia kierowcy pozwalają na częściowo autonomiczną jazdę.

Volkswagen Golf Variant 1.5 TSI Volkswagen Golf Variant 1.5 TSI fot. VW

VW Golf Variant

Funkcjonalne kombi Volkswagena to nie tylko pojemny bagażnik - 605-1620 litrów. Auto można doposażyć w panoramiczne, otwierane okno dachowe rozświetlające wnętrze i elektrycznie unoszoną pokrywę kufra. Poza tym, mamy do dyspozycji wszystkie elektroniczne systemy dostępne w hatchbacku, wirtualny kokpit i zaawansowaną jednostkę multimedialną. Variant w najmocniejszej konfiguracji R rozwija 310 koni mechanicznych i potrafi postraszyć sportowo zestrojonym układem wydechowym. Miłośnicy off-roadu docenią też odmianę Alltrack.

Volkswagen Golf Sportsvan 2017 Volkswagen Golf Sportsvan 2017 fot. Volkswagen

VW Golf Sportswan

Kompaktowy minivan jest najbardziej funkcjonalnym z Golfów. Nieco podniesione i powiększone nadwozie gwarantuje mnóstwo przestrzeni w dwóch rzędach i bagażnik o pojemności 498-1512 litrów. Można go wzbogacić siatkami zabezpieczającymi bagaż i przydatnymi haczykami. Asymetryczną kanapę można ustawić pod wygodnym kątem i korzystać z dodatkowych stolików. Sporych rozmiarów drzwi ułatwiają zajęcie miejsca w środku. Auto można doposażyć w wydajne, aktywne reflektory LED-owe i szereg systemów elektronicznych podnoszących komfort i bezpieczeństwo codziennej eksploatacji.

Volkswagen e-Golf Volkswagen e-Golf fot. VW

VW e-Golf

Takiej odmiany w gamie Golfa jeszcze było. Elektryczny model potrafi przejechać na pełnym "zbiorniku" aż 231 kilometrów według najnowszych norm pomiarowych WLTP. Mimo zastosowania akumulatorów, wnętrze zachowuje pełną funkcjonalność klasycznego, spalinowego hatchbacka. Kilka trybów jazdy pozwala na szybką jazdę po krętych drogach lub oszczędne delektowanie się kolejnymi kilometrami w malowniczej trasie.

Volkswagen Golf Volkswagen Golf Volkswagen

Wszechstronność w dobrej cenie

Golf nie ma sobie równych. Świetnie się sprzedaje, bardzo dobrze się prowadzi, a do tego dostępny jest w atrakcyjnej cenie. Każdą z wersji przeceniono, a maksymalny rabat sięga aż 12 tysięcy złotych. Warto też skorzystać z dopasowanego do indywidualnych potrzeb finansowania.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.