Wszechstronny SUV na każde warunki. Teraz w znakomitej cenie - jest tańszy o nawet 140 tys. zł

Wielki i prestiżowy SUV wcale nie musi być drogi. W tym przypadku mamy do czynienia z ponad 5-metrowym autem pełnym nowoczesnych rozwiązań i wysokiego poziomu komfortu. Zestaw uzupełnia mocny silnik i wydajny napęd na cztery koła. Sprawdzamy japońskiego SUV-a w rozmaitych warunkach.
Infiniti QX60 Infiniti QX60 Infiniti

QX dobry na autostrady

509 centymetrów długości i 196 szerokości sprawia, że Infiniti QX60 jeździ się bardzo komfortowo. Auto świetnie wyciszono, dzięki czemu przy prędkościach autostradowych trudno wychwycić jakiekolwiek dźwięki z zewnątrz. Słychać jedynie cichy szmer opływającego karoserię powietrza. W środku mamy do dyspozycji aż 7 wygodnych miejsc. Atmosferę umila dźwięk płynący z rozbudowanego zestawu audio sygnowanego przez Bose. Kabinę wykończono wysokiej jakości drewnem, skórą i miękkimi tworzywami, więc luksusowy klimat czuć na każdym kroku.

Zestaw uzupełnia mocny silnik V6. To wolnossąca jednostka o pojemności 3.5 litra. Generuje 262 KM i 334 Nm momentu obrotowego. Potężny motor współpracuje z automatyczną przekładnią i cechuje się aksamitną kulturą pracy. Nie brakuje mu pary zarówno przy niskich, jak i wysokich obrotach. Żwawo reaguje na dociskanie gazu i zapewnia bardzo dobre osiągi. Pierwsza setka pojawia się na liczniku już po 8,4 sekundy. Biorąc pod uwagę gabaryty auta, dynamika zasługuje na uznanie.

Infiniti QX60 Infiniti QX60 Infiniti

Bezpieczny i terenowy

QX60 karierę zrobił nie tylko w Stanach Zjednoczonych, lecz również w Europie. Spore zainteresowanie wynika z wyrazistego wyglądu, wygodnego i urządzonego w klimacie premium wnętrza, a także sporych możliwości poza utwardzonymi szlakami. Pomaga w tym spory prześwit na poziomie blisko 19 centymetrów i zaawansowana elektronika wspomagająca jazdę po nierównościach. Auto osadzone na 18 lub 20-calowych obręczach ze stopów lekkich cechuje się wysokim komfortem, niezależnie od nawierzchni. Dobre opinie zbiera także bezpośredni układ kierowniczy. Pośród systemów bezpieczeństwa, znajdziemy między innymi:

- Prewencyjny system hamowania awaryjnego (FEB)

- System zapobiegania kolizjom z tyłu (BCI)

- Systemy ostrzegania o niekontrolowanej zmianie pasa ruchu (LDW) i zapobiegania niekontrolowanej zmianie pasa ruchu (LDP)

- Inteligentny tempomat (ICC) działający w pełnym zakresie prędkości

- Kamera cofania

Infiniti QX60 Infiniti QX60 Infiniti

Takie oferty jeszcze nie było

Olbrzymi, bezpieczny i komfortowy SUV Infiniti dostępny jest teraz w świetnej cenie. Egzemplarze z rocznika 2018 w bogatych specyfikacjach Elite i Hi-Tech przeceniono o 100 tysięcy złotych. Jeszcze więcej można oszczędzić decydując się na auta demonstracyjne ze znikomymi przebiegami. W tym przypadku rabat sięga 140 tysięcy złotych.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.