Inteligentny jak... Passat. Nowe wcielenie popularnego Volkswagena zaskakuje technologiami

Volkswagen zawsze przoduje w kategorii rozwiązań z zakresu komfortu i bezpieczeństwa. Nowy Passat nie jest wyjątkiem - można o nim śmiało mówić "inteligentny".
Nowy Volkswagen Passat (2019) Nowy Volkswagen Passat (2019) fot. VW

Wysokie IQ

Mówi się, że wysoki wskaźnik IQ to cecha wszystkich geniuszy. Volkswagen może więc dołączyć do tego zaszczytnego towarzystwa ze swoim nowym Passatem. W nowym modelu debiutuje technologia IQ.DRIVE, która łączy wiele nowoczesnych rozwiązań. W efekcie Passat zamienia się w auto "automatyczne", które wspiera kierowcę w wielu dziedzinach. Nudna jazda w korku przestaje być problemem z systemem, który podąża wraz z wolno sunącym tłumem aut. Układ Travel Assist to między innymi aktywny tempomat, który śledzi ograniczenia prędkości oraz pas ruchu. Kierowca nie musi martwić się o śledzenie znaków, gdyż Passat sam dopasowuje się do przepisów na danym odcinku drogi. Przez nieuwagę pasa również nie da się opuścić, gdyż elektronika z odpowiednim wyprzedzeniem zareaguje i sprowadzi samochód na właściwy tor jazdy.

Nowy Volkswagen Passat (2019)
fot. VW

Te wszystkie rozwiązania są również ratunkiem w sytuacjach, w których kierowca się rozkojarzy. Układ automatycznego zatrzymania pojazdu w sytuacji awaryjnej zabezpiecza przed najechaniem na tył samochodu jadącego przed nami. W skrajnym przypadku może nawet zatrzymać pojazd przy jeździe autostradowej - oczywiście w bezpieczny sposób. Dzieje się tak na przykład gdy kierowca zaśnie za kierownicą lub straci przytomność.

Nowy Volkswagen Passat (2019) Nowy Volkswagen Passat (2019) fot. VW

Wydajne reflektory

Nocne podróże nowym Volkswagenem Passatem przestaną być uciążliwe. Oświetlenie wykorzystujące technologie LED MATRIX zapewnia doskonałe doświetlenie pobocza i otoczenia przy jednoczesnym "wycięciu" innych uczestników drogi - tak aby ich nie oślepiać. W efekcie kierowca w zasadzie niczym nie musi się przejmować, a jego jedyną rolą jest trzymanie rąk na kierownicy i kontrolowanie drogi.

Nowy Volkswagen Passat (2019) Nowy Volkswagen Passat (2019) fot. VW

Niezmiennie dopracowany

Volkswagen Passat po liftingu cieszy także bardzo dobrym wyposażeniem i wykończeniem. Każda wersja ma bardzo dobre materiały wykończeniowe, które spasowano z należytą starannością. Nawet bazowa wersja posiada teraz światła LED, co zwiększa poziom bezpieczeństwa. Nabywcy mogą także wybrać nowy system multimedialny, który posiada wbudowaną kartę eSIM. W ten sposób zapewniamy sobie stałe połączenie z siecią, aktualizacje online oraz dostęp do bieżącego stanu ruchu drogowego oraz najważniejszych informacji. Pod maską Passata znajdziemy zaś oszczędne i dopracowane silniki z rodziny TSI i TDI, które łączą oszczędność i dynamikę.

Nowy Volkswagen Passat (2019) Nowy Volkswagen Passat (2019) fot. VW

W dobrej cenie

Aby nabyć nowego Passata nie potrzeba worków ze złotem. Nowe wcielenie tego sprawdzonego przedstawiciela klasy średniej może kosztować tylko 765 złotych netto miesięcznie. Na tle konkurencji jest to wyjątkowo dobra i kusząca oferta.

Więcej o: