Nadjeżdża nowy Passat! Teraz duży rabat na samochód naszpikowany technologiami

Na ten samochód czekała cała Europa. Passat od lat zajmuje czołowe miejsca w rankingach sprzedaży. Teraz do salonów wjeżdża właśnie odświeżona wersja z garścią nowych technologii, jeszcze wyższym poziomem komfortu i dynamicznymi silnikami. Nowy model można kupić z wysokim rabatem. Sprawdzamy ofertę.
Volkswagen Passat Volkswagen Passat Volkswagen

Trzy wersje do wyboru

Debiutująca, najnowsza generacja Passata jest bardzo wszechstronna. Klienci mogą wybrać reprezentacyjną limuzynę, rodzinne kombi lub Alltracka o zwiększonym o dwa centymetry prześwicie. Uterenowiona wersja ma napęd na cztery koła, nakładki ochronne na zderzakach i progach, a także płytę chroniącą silnik. Producent przewidział też usportowiony wariant R-Line.

Przy okazji premiery w katalogu znajdziemy nowe kolory nadwozia i wzory aluminiowych obręczy. Pojawiły się też nowe technologie podnoszące komfort i bezpieczeństwo. To między innymi aktywne, matrycowe reflektory LED. Dopasowują długość i szerokość snopu światła do aktualnych warunków drogowych.

Nowy Volkswagen Passat (2019) Nowy Volkswagen Passat (2019) fot. VW

Nowoczesne technologie

Nowy Passat wprowadza nas na kolejny poziom autonomicznej jazdy. System IQ.Drive pozwala Volkswagenowi na samodzielną jazdę do prędkości 210 km/h. Sam przyspiesza, hamuje, a także dostosowuje szybkość do zakrętów. Kierowca ma za zadanie jedynie kontrolować sytuację i co jakiś czas przejąć stery. W celu efektywnego wykorzystania zestawu radarów i kamer, na kierownicy umieszczono pojemnościowe czujniki dotyku.

System PreCrash chroni pasażerów w podbramkowych sytuacjach. Jeśli komputer wykryje zagrożenie w postaci kolizji lub destabilizacji auta podczas poślizgu, automatycznie domknie szyby i dach panoramiczny. Uruchomi również elektryczne napinacze pasów bezpieczeństwa, by zminimalizować ewentualne obrażenia.

Passat potrafi też wykrywać przeszkody w postaci innych samochodów lub pieszych. Jeśli kierowca nie zareaguje na zagrożenie przed pojazdem, w trybie autonomicznym uruchomi hamulce. Auto ostrzeże również przed autami nadjeżdżającymi prostopadle przy opuszczaniu miejsca parkingowego, jak również wesprze kierowcę, wykonując parkingowe manewry z przyczepą.

Volkswagen Passat Volkswagen Passat Volkswagen

Mocne, doładowane jednostki napędowe

Nad drogowym bezpieczeństwem czuwają również mocne jednostki napędowe. W podbramkowych sytuacjach pomagają uniknąć zagrożenia dynamicznym przyspieszeniem. W gamie reprezentacyjnego auta zadebiutował 1.5 TSI o mocy 150 koni mechanicznych. Podczas spokojnej jazdy odłącza dwa cylindry, co przekłada się na niższe zużycie paliwa. Paletę benzynowych motorów uzupełnia 2.0 TSI - 190 lub 272 KM.

Pośród diesli znajdziemy 2.0 TDI o mocy 150, 190 lub 240 koni. Najmocniejszy wariant generuje 500 Nm i został sprzężony z siedmiostopniowym, dwusprzęgłowym automatem oraz napędem na cztery koła. Imponujące parametry przekładają się na świetne osiągi. Auto przyspiesza do setki w 6,1 sekundy i rozpędza się do 247 km/h. Zużycie paliwa to skromne 4,7 litra na 100 kilometrów.

Volkswagen Passat Volkswagen Passat Volkswagen

Wysoki rabat i korzystna oferta finansowania

Najnowsze wcielenie Passata przekonuje zaawansowanymi systemami wsparcia, przestronną i komfortową kabiną, a także nową generacją multimediów. Jest dynamiczny i wszechstronny, zwłaszcza w odmianie Alltrack. Potrafi być bardzo wygodny na asfalcie, jak i poza nim. Nowy model zyskał też rabat w maksymalnej wysokości 18 tysięcy złotych. Wszystkie szczegóły znajdziecie w linku poniżej.