Legendarna japońska terenówka po modernizacji i z nową, lepszą ceną

Land Cruiser niedawno przeszedł gruntowną modernizację. Auto zyskało wiele nowych technologii, unowocześniony silnik, a także sporo udogodnień podnoszących komfort i bezpieczeństwo. Sprawdzamy, jakie argumenty kryje w sobie terenowa Toyota.
Toyota Land Cruiser Toyota Land Cruiser fot. materiały prasowe Toyota

Lider w 10 krajach w Europie

Niezrównane własności terenowe zaowocowały niekwestionowaną reputacją jednego z najwytrzymalszych i najbardziej niezawodnych pojazdów świata z napędem 4x4. To sprawiło, że Toyota Land Cruiser jest najchętniej kupowanym samochodem tego segmentu w ponad 10 krajach europejskich, a oferowany w 190 na całym globie.

Kluczem do legendarnych możliwości terenowych Toyoty jest bardzo trwała, odporna na odkształcenia i unikalna w tym segmencie pojazdów konstrukcja nadwozia mocowanego na ramie. Łatwa w konserwacji i naprawie, gwarantująca połączenie bardzo wysokiej wytrzymałości i sprawdzonej trwałości. Zapewnia nie tylko wysoki poziom ochrony przed uszkodzeniami, ale również znacznie zmniejsza podatność podwozia na obciążenia skręcające. Japońska terenówka wjedzie tam, gdzie większość topowych SUV-ów się podda. 

Toyota Land Cruiser Toyota Land Cruiser Toyota

Luksusowy klimat w kabinie

Land Cruiser występuje w wersji 3- oraz 5-drzwiowej - blisko 30 centymetrów różnicy w długości nadwozia. W standardowej konfiguracji mieści na pokładzie 5 osób i 621 litrów w foremnym bagażniku. Dłuższą odmianę można doposażyć w trzeci, pełnowymiarowy rząd siedzeń. Toyotę wykonano z wysokiej klasy materiałów wykończeniowych. Na pokładzie znajdziemy aluminiowe, drewniane, a także obszyte skórą akcenty. Miejsca we wszystkich rzędach jest mnóstwo dla rosłych pasażerów, a logiczne rozlokowanie przełączników sprawia, że błyskawicznie zaaklimatyzujemy się na pokładzie Toyoty.

Bardzo długa jest też lista wyposażenia. Toyota oferuje dodatki, których nie powstydziłyby się reprezentacyjne modele z metką premium. To między innymi:

- Światła główne w technologii LED

- Monitor panoramiczny z systemem kamer 360 stopni lub system 4 kamer monitorujących obraz wokół pojazdu w 6 różnych perspektywach (Multi-Terrain Monitor)

- 8-calowy ekran dotykowy systemu multimedialnego Toyota Touch® 2 with Go

- Aktywne zawieszenie (AVS) z systemem regulacji wysokości tylnej osi (AHC)

- Tempomat adaptacyjny (ACC)

- Dwukolorowa tapicerka skórzana z perforacją

- Układ wczesnego reagowania w razie ryzyka zderzenia (PCS) z systemem wykrywania pieszych (PD)

Toyota Land Cruiser Toyota Land Cruiser fot. Toyota

Ogromna skala rozmaitych korzyści

Land Cruiser to niepodważalna legenda, której sława roztacza się na wszystkie kontynenty. Zasłynęła bezawaryjnością w bardzo wymagających warunkach i przyjaznym charakterem podczas codziennej eksploatacji. Sprawdzi się nie tylko na asfalcie, lecz również w trudnym terenie. Jest niesamowicie komfortowa na nierównych drogach, a kabina zapewnia pasażerom iście luksusowe warunki podróżowania.

Klienci docenili również atrakcyjną ofertę. Toyotę można doposażyć w wiele ciekawych gadżetów pogrupowanych w rozsądnie wycenionych pakietach. Suma rabatów sięga 18 tysięcy złotych, choć można zyskać jeszcze więcej decydując się na komplet 17- lub 19-calowych kół zimowych (aluminiowe obręcze).

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.