Na ten model czekaliśmy 15 lat! Bestsellerowy model Toyoty świetnie wyposażony i w bardzo korzystnej ofercie

Ten model klasy wyższej powrócił do Polski po 15 latach. Toyota Camry świetnie wygląda, oferuje nowoczesne technologie i dynamiczną, a zarazem oszczędną hybrydę. Teraz dostępna jest w bardzo atrakcyjnej ofercie. Sprawdzamy, co oferuje ten japoński sedan odważnie zaglądający do klasy premium.
Nowa Toyota Camry Nowa Toyota Camry www.sebastienmauroy.com

700 tysięcy egzemplarzy rocznie

Toyota Camry pojawiła się na rynku w 1982 roku. Pierwsza generacja błyskawicznie stała się rynkowym hitem. Jej roczna sprzedaż na całym świecie wynosi średnio około 700 tysięcy egzemplarzy. Świetny wynik zawdzięcza dopracowaniu, bezawaryjności i nowoczesnym rozwiązaniom technicznym. Najnowsze wcielenie jest ósmą edycją bestsellerowego modelu i zachwyca wieloma aspektami.

Nowa Toyota Camry Nowa Toyota Camry www.sebastienmauroy.com

Luksusowy klimat w kabinie

Jak przystało na klasę wyższą, Camry zapewnia pasażerom mnóstwo przestrzeni. Nadwozie mierzące 489 centymetrów długości korzysta z modułowej platformy TNGA. To pozwoliło stworzyć w kabinie wręcz luksusowe warunki. Miejsca w dwóch rzędach wystarczy dla osób o koszykarskiej aparycji. Spory jest też bagażnik mieszczący 524 litry. Ma duży otwór załadunkowy i haki na torby z zakupami.

Jakość materiałów wykończeniowych to klasa premium. Szlachetne tworzywa są miękkie i przyjemne w dotyku. Pośród dekorów znajdziemy panele obszyte skórą, drewniane wstawki, a także aluminiowe listwy. Możemy też liczyć na długą listę udogodnień. To między innymi:

- skórzana tapicerka

- system multimedialny z 8-calowym, dotykowym ekranem

- system Premium Audio JBL z 9 głośnikami (w tym z subwooferem)

- selektor profilów jazdy z trzema trybami

- wyświetlacz projekcyjny na przedniej szybie (HUD)

- tempomat adaptacyjny (ACC)

Nowa Toyota Camry Nowa Toyota Camry www.sebastienmauroy.com

Mocna i zarazem oszczędna hybryda

Toyota słynie z dopracowanych układów hybrydowych i właśnie taki trafił pod maskę Camry. Opiera się na 2.5-litrowej jednostce benzynowej wspartej silnikiem elektrycznym. Przyjazny środowisku tandem generuje aż 218 koni mechanicznych i 221 Nm dostępnych już przy 3600 obr./min. Japońska limuzyna potrafi przejechać kilka kilometrów w trybie bezemisyjnym, co przekłada się na wyjątkowo niskie zużycie paliwa. W cyklu średnim może ono wynieść zaledwie 5,2 litra na dystansie 100 kilometrów. Warto zaznaczyć, że w tym przypadku oszczędny charakter idzie w parze ze świetną dynamiką. Pierwsza setka pojawia się na liczniku po 8,3 sekundy.

Nowa Toyota Camry Nowa Toyota Camry www.sebastienmauroy.com

Powrót króla

Po długiej nieobecności na wielu europejskich rynkach, Toyota zanotowała spektakularny powrót. Od początku roku sprzedano blisko 500 tysięcy egzemplarzy japońskiego przedstawiciela klasy wyższej. Nic dziwnego, bowiem to legenda bezawaryjności, stylu i dobrego smaku. Ponadto, Camry w bogatej specyfikacji Comfort dostępna jest już za 141 900 złotych. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.