Auto elektryczne przyjazne użytkownikowi. Warto postawić na czystą energię

Samochody elektryczne powoli szturmują Stary Kontynent. Są w pełni funkcjonalne, oferują potężny zasięg i ładują się w kilkadziesiąt minut. Najnowszy model Volkswagena jest świetnym tego przykładem.
Volkswagen ID.3 Volkswagen ID.3 Volkswagen

Kilkanaście tysięcy złotych w kieszeni

Plany Volkswagena są bardzo ambitne. W fabryce w Zwickau ma powstawać około 100 tysięcy elektrycznych samochodów rocznie. By zachęcić klientów do kupna ID.3 1st, Volkswagen zapewnia bezpłatne zasilanie auta energią elektryczną do poziomu maksymalnie 2.000 kWh na wszystkich publicznych stacjach ładowania umożliwiających korzystanie z aplikacji Volkswagena WeCharge, a także działających w europejskiej sieci IONITY. To równowartość kilku tysięcy złotych i zakładając, że na pokonanie 100 kilometrów potrzeba około 12 kWh, pierwsze 16 tysięcy kilometrów jeździmy całkowicie za darmo.

Volkswagen ID.3 Volkswagen ID.3 Volkswagen

Bogate wyposażenie

Produkcja ID.3 rusza już za chwilę. Pierwsze egzemplarze trafią do klientów na początku 2020 roku. Auto będzie oferowane w czterech kolorach i trzech poziomach wyposażenia. Na pokładzie znajdziemy między innymi:

- system Voice Control

- nawigacja analizująca natężenie ruchu w czasie rzeczywistym

- panoramiczne okno dachowe

- wyświetlacz przezierny

- matrycowe, aktywne reflektory

Dodatkowo, możemy też liczyć na wysoki poziom funkcjonalności. Podobnie jak w Volkswagenach z konwencjonalnym napędem, wewnątrz ID.3 mamy do dyspozycji praktyczne schowki, a także bagażnik o pojemności 380 litrów. Z uwagi na gabaryty zbliżone do bestsellerowego Golfa, kabina zmieści w komfortowych warunkach komplet pasażerów. Ergonomia stoi na wysokim poziomie, a miejsce analogowych przełączników zajęły dotykowe odpowiedniki. Kokpit zdobią dwa wyświetlacze o wysokiej rozdzielczości. Centralny łączy się z internetem, co gwarantuje nawigacji bieżącą analizę natężenia ruchu drogowego. System multimedialny łączy się z Android Auto i Apple CarPlay. Dzięki temu możemy przenieść na ekran ulubione aplikacje ze smartfona.

Volkswagen ID.3 Volkswagen ID.3 Volkswagen

Ogromny zasięg

ID.3 ma pozwala swobodnie personalizować zakres dodatków podnoszących komfort i bezpieczeństwo codziennej eksploatacji. Dodatkowo, klient ma do wyboru kilka wariantów pojemności baterii. Edycja powitalna przejedzie według najnowszej normy WLTP aż 420 kilometrów. Obecnie tylko marki premium mogą zbliżyć się do takiego zasięgu. Na szczycie gamy znajdzie się odmiana z akumulatorami 77 kWh, co zapewni imponujące 550 kilometrów w rozmaitych warunkach. Oznacza to również największe możliwości pośród wszystkich obecnych na rynku samochodów elektrycznych. Mniej wymagający użytkownicy będą mogli zdecydować się na podstawowy i jednocześnie najtańszy wariant dysponujący baterią o pojemności 45 kWh i zasięgiem na poziomie 330 kilometrów. Volkswagen też proponuje domową ładowarkę o maksymalnej mocy ładowania 11 kW na preferencyjnych warunkach. Korzystanie ze stacji szybkiego ładowania (50 kW) pozwoli uzupełnić prąd do 80 procent w 30-60 minut - w zależności od wybranej konfiguracji.

Zamówienia na ID.3 już ruszyły. Auto jest na wskroś nowoczesne i przyjazne użytkownikowi. Eksploatacja elektrycznego pojazdu jeszcze nigdy nie była tak komfortowa. Ogromna w tym zasługa systemów bezpieczeństwa i elektronicznych udogodnień, a także zasięgu, o jakim marki premium mogą pomarzyć.

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.