Nissan X-Trail teraz jest tańszy o 18 000 zł. Bo kto powiedział, że duży SUV musi być drogi?

Nissan X-Trail jest z nami od blisko dwóch dekad. Zasłynął właściwościami terenowymi, przestronnym i funkcjonalnym wnętrzem, a także dopracowanymi silnikami. Trzecia generacja po modernizacji jest na wskroś nowoczesna, a do tego aktualnie została korzystnie wyceniona. Prześwietlamy ofertę japońskiego bestsellera.
Nissan X-Trail Nissan X-Trail Nissan

Duży i pojemny SUV

Od topowego SUV-a oczekuje się komfortu i funkcjonalności. Taki właśnie jest Nissan X-Trail po niedawno przeprowadzonym liftingu. Na pokład w komfortowych warunkach może zabrać od 5 do 7 osób. Auto ma aż 469 centymetrów długości i 182 szerokości. Rozstaw osi wynosi 270,5 cm, a pojemność bagażnika w konfiguracji 5-osobowej to 565 litrów. Kufer jest ustawny, ma wiele przydatnych haczyków i siatek zabezpieczających bagaż, a sama pokrywa unosi się za sprawą elektrycznych siłowników. Wystarczy ruch nogą pod zderzakiem, by odryglować zamek. Praktyczne, zwłaszcza gdy obie ręce mamy zajęte zakupami lub deską surfingową. To pojazd dla aktywnych i żądnych przygód osób. Pomaga w tym napęd na obie osie i dynamiczne jednostki napędowe.

Nissan X-Trail 2017 Nissan X-Trail 2017 fot. Nissan

Wiele ciekawych dodatków

Jeśli mówimy o komforcie, nie sposób nie wspomnieć o wielu systemach podnoszących komfort i bezpieczeństwo codziennej eksploatacji. Już w bazowej wersji możemy liczyć na wiele udogodnień. To między innymi:

- tempomat

- system wspomagania ruszania pod górę

- LED-owe światła do jazdy dziennej

- klimatyzację

- radio CD z Bluetooth i sterowaniem w kole kierownicy

W wyższych wersjach wyposażeniowych lub rozsądnie wycenionych pakietach możemy uzupełnić zestaw udogodnień o następujące opcje:

- Fotele przednie elektrycznie regulowane z elektryczną regulacją podparcia odcinka lędźwiowego fotela kierowcy

- Reflektory przednie w technologii LED z funkcją dynamicznego doświetlania zakrętów

- Inteligentny asystent autonomicznego parkowania

- System rozpoznawania spowolnienia ruchu i korków

- Panoramiczny szyberdach z elektrycznie regulowaną zasłoną

Nissan X-Trail 2017 Nissan X-Trail 2017 fot. Nissan

Mocne i doładowane jednostki napędowe

Poza przestrzenią w kabinie i bogatym wyposażeniem, X-Trail kusi również mocnymi silnikami. Wszystkie mają doładowanie i mogą współpracować z manualną lub automatyczną przekładnią. W standardzie moc trafia na przednie koła, lecz wiele odmian dostępnych jest z wydajnym systemem 4x4 pozwalającym bez obaw zjechać z utwardzonych szlaków.

Benzynowy motor o pojemności 1.3 litra generuje 160 KM i 270 Nm. Do setki przyspiesza w 11,5 sekundy i zużywa w średnim rozrachunku skromne 8,1 litra. To naprawdę dobry rezultat, biorąc pod uwagę gabaryty i możliwości topowego SUV-a z Japonii. Ofertę uzupełnia wariant wysokoprężny. To najnowsza propozycja łącząca zadowalające osiągi z niskim zużyciem paliwa.

1.7 dCi ma 150 koni mechanicznych i 340 Nm. Potrafi przyspieszyć do 100 km/h w 10,7 sekundy, podczas gdy komputer pokładowy wskazuje apetyt na olej napędowy w wysokości 6,5 litra według norm WLTP.

Nissan X-Trail Nissan X-Trail Nissan

Okazja, która może się nie powtórzyć

Podczas tegorocznej wyprzedaży rocznika suma rabatów na Nissana X-Trail wynosi nawet 18 tysięcy złotych, a do tego można zdecydować się na rozszerzoną, 5-letnią gwarancję producenta na korzystnych warunkach.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.