Znaleźliśmy najtańszą konfigurację Nissana X-Trail. Wyposażenie Cię zaskoczy

Topowy w Polsce SUV Nissana przeszedł lifting. Potężne auto zyskało nowe technologie czuwające na komfortem i bezpieczeństwem, a także zaprojektowane od podstaw jednostki napędowe. Sprawdzamy, co oferuje X-Trail w podstawowej specyfikacji. Teraz dostępny jest ze sporym rabatem na wyprzedaży rocznika.
Nissan X-Trail Nissan X-Trail Nissan

Wszechstronny, wygodny, pojemny

Od topowego SUV-a oczekuje się komfortu i funkcjonalności. Taki właśnie jest X-Trail po niedawno przeprowadzonym liftingu. Na pokład może zabrać od 5 do 7 osób w komfortowych warunkach. Auto ma aż 469 centymetrów długości i 182 szerokości. Rozstaw osi wynosi 270,5 cm. Pojemność bagażnika w konfiguracji 5-osobowej to 565 litrów. Kufer jest ustawny, ma wiele przydatnych haczyków i siatek zabezpieczających bagaż, a sama pokrywa unosi się za sprawą elektrycznych siłowników. Wystarczy ruch nogą pod zderzakiem, by odryglować zamek. Praktyczne, zwłaszcza gdy obie ręce mamy zajęte zakupami lub deską surfingową. To pojazd dla aktywnych i żądnych przygód osób. Pomaga w tym napęd na obie osie i dynamiczne jednostki napędowe.

Nissan X-Trail 2017 Nissan X-Trail 2017 fot. Nissan

Liczne udogodnienia podnoszące komfort i bezpieczeństwo

Nie trzeba głęboko sięgać do portfela, by cieszyć się z wielu udogodnień. Już podstawowa specyfikacja Visia zapewnia wysoki komfort jazdy i dodatki, za które jeszcze niedawno trzeba było słono dopłacać. Na długiej liście wyposażenia znajdziemy między innymi:

  • System aktywnej kontroli zawieszenia
  • Charakterystyczne światła do jazdy dziennej LED
  • 17-calowe felgi ze stopów metali lekkich
  • Klimatyzacja ręczna
  • Tempomat / ogranicznik prędkości
  • Elektryczny hamulec postojowy z funkcją Auto Hold (wspomaganie ruszania pod górę)
  • Składana, odchylana i przesuwana kanapa tylna dzielona w stosunku 40/20/40
  • 5-calowy kolorowy wyświetlacz TFT
  • System Stop/Start

Do tego warto też zainteresować się atrakcyjnie wycenionymi pakietami.

Nissan X-Trail Nissan X-Trail Nissan

Dynamiczny silnik i świetna cena

Pod maską Nissana pojawiły się nowe jednostki napędowe. Wszystkie mają doładowanie, moment obrotowy mogą przenosić na przednie lub tylne koła. W wybranej przez nas wersji Visia mamy do czynienia z dieslem o pojemności 1.7 litra. Nowoczesny silnik wsparty turbosprężarką korzysta z manualnej, 6-stopniowej przekładni i napędu na przednią oś. Generuje 150 koni mechanicznych i 340 Nm dostępnych w przedziale 1750-2750 obr./min. Do setki przyspiesza w 10,7 sekundy, rozpędza się do 194 km/h i zużywa w średnim rozrachunku zaledwie 6,5 litra na 100 kilometrów. W tym wymagającym segmencie niewielu rywali może pochwalić się podobnymi wynikami.

Kolejny argument stanowi cena. Promocyjny cennik Nissana został właśnie opublikowany i kusi rabatem sięgającym 18 tysięcy złotych. To jedna z najlepszych ofert na rynku.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.