Szybki, hybrydowy i praktyczny - zobacz nowe wcielenie kultowego MINI

Równie wszechstronnego i uterenowionego auta dawno nie było w ofercie MINI. Countryman w wersji hybrydowej potrafi być nie tylko niezwykle oszczędny, lecz również praktyczny. Czym może zaskoczyć Countryman?
MINI Countryman Plug-In Hybrid MINI Countryman Plug-In Hybrid MINI

Kompaktowy SUV premium

MINI Countryman wpisuje się rozmiarami w klasę kompaktowych SUV-ów z metką premium. Jego nadwozie mierzy 4299 mm długości, 1822 mm szerokości i 1557 mm wysokości. Rozstaw osi wynosi 267 centymetrów. MINI poznamy po zwiększonym prześwicie, wielokolorowej karoserii, a także detalach mocno wyróżniających je z tłumu. To między innymi w pełni LED-owe reflektory do jazdy dziennej z chromowanymi obramowaniami reflektorów, 17-19-calowe obręcze ze stopów lekkich w kolorze udanie kontrastującym z nadwoziem, a także efektowna klapka strzegąca dostępu do stacji ładowania.

MINI ma też przestronne i funkcjonalne wnętrze. Na pokładzie znajdziemy ciekłokrystaliczny wyświetlacz o przekątnej od 6,5 do 8,8 cala. W topowej specyfikacji łączy się z internetem, obsługuje zewnętrzne nośniki pamięci, kamerę cofania, ma wbudowany dysk twardy i łączy się z wydajnym zestawem audio. Ponadto, pokład Countrymana został wykończony wysokiej próby tworzywami, podświetlony LED-owymi panelami i gwarantuje sporo miejsca w dwóch rzędach. Bagażnik w standardowej konfiguracji mieści 450 litrów. Po złożeniu asymetrycznego oparcia, możliwości przewozowe crossovera rosną do 1390 litrów.

MINI Countryman MINI Countryman MINI

Śladowe zużycie paliwa

MINI to mistrz oszczędności. Jego napęd oparto na spalinowo-elektrycznym tandemie. Maksymalna, systemowa moc układu wynosi aż 224 koni mechanicznych. Zestaw napędowy sprzężono z klasyczną skrzynią automatyczną i dołożono napęd na cztery koła. To sprawia, że Countryman potrafi być bardzo szybki. Przy wykorzystaniu maksymalnego potencjału, przyspieszenie do setki zajmuje zaledwie 6,8 sekundy. Nie to jest jednak najważniejsze w tym przypadku. Poprzez zastosowaniu akumulatorów, kompaktowy crossover potrafi przejechać na prądzie nawet 42 kilometry. System rekuperacji pozwala odzyskiwać energię podczas hamowania, co w istotnym stopniu przekłada się na zużyciu paliwa. Według danych producenta, auto potrzebuje w średnim rozrachunku zaledwie 2,1 litra na 100 km (według WLTP). Co istotne, w trybie bezemisyjnym można jechać z prędkością 125 km/h.

MINI Countryman Plug-In Hybrid MINI Countryman Plug-In Hybrid MINI

MINI na wyciągnięcie ręki

Bogato wyposażone auto hybrydowe dostępne jest obecnie na bardzo korzystnych warunkach. Atrakcyjna oferta obejmuje 0 procent wkładu własnego i umożliwia jazdę oszczędnym i dynamicznym MINI już za 1490 złotych netto miesięcznie. To limitowana akcja promocyjna, więc warto się pospieszyć.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.