Czy warto kupować samochód klasy premium z drugiej ręki? Przyglądamy się ofercie Mercedesa

Mimo ogromnej podaży samochodów używanych, niełatwo znaleźć wymarzony egzemplarz. Z pomocą przychodzi Mercedes, który postanowił zgromadzić auta z rynku wtórnego na jednej platformie z przejrzystą wyszukiwarką i atrakcyjnymi formami finansowania. Jak to działa?
Mercedes klasy A 2015 Mercedes klasy A 2015 fot. Mercedes

Setki samochodów na wyciągnięcie ręki

Mercedes stworzył bardzo prosty algorytm. Na stronie producenta wchodzimy w zakładkę z pojazdami używanymi i zaczynamy wyszukiwanie odpowiedniego samochodu. Modele są bardzo precyzyjnie pogrupowane i łatwo znaleźć ten spełniający nasze kryteria. Określamy maksymalny przebieg i cenę. W systemie pojawią się auta pochodzące od klientów prywatnych, firmowych, a także młode , powystawowe egzemplarze ze śladowym kilometrażem.

Wyszukiwarka pozwala jeszcze mocniej zawęzić krąg poszukiwań. Możemy określić rodzaj napędu, wybrać pożądane elementy wyposażenia, skrzynię biegów, konkretne nadwozie, czy lokalizację. Co ważne, wszystkie egzemplarze są gruntownie sprawdzane i otrzymują certyfikat jakości Mercedesa.

Mercedes klasy A 2015 Mercedes klasy A 2015 fot. Mercedes

Klasa A z oszczędnym dieslem za 89 tysięcy zł

Postanowiliśmy przyjrzeć się bliżej ofercie Mercedesa i przeszukaliśmy bazę ogłoszeń. Zdecydowaliśmy, że naszym celem stanie się jeden z bestsellerów. To jeden z najważniejszych i jednocześnie najbardziej poszukiwanych modeli na rynku wtórnym. Klasa A właśnie doczekała się kolejnej generacji, więc poprzednią kupić na korzystnych warunkach. Naszą uwagę przykuł egzemplarz z 2018 roku z przebiegiem na poziomie 17 500 kilometrów. Został wyposażony w 1.5-litrowy motor diesla sprzężony z automatyczną skrzynią biegów. Według producenta zużywa zaledwie 3,7 litra w średnim rozrachunku i gwarantuje bardzo przyzwoite osiągi. Dodatkowo, ma na pokładzie wiele ciekawych udogodnień. To między innymi:

- 17-calowe obręcze ze stopów lekkich

- kamera cofania

- w pełni LED-owe reflektory

- automatyczna klimatyzacja regulowana w dwóch strefach

- elektrycznie składane lusterka zewnętrzne

Dość bogato skonfigurowany egzemplarz można kupić już za 89 tysięcy zł.

Mercedes klasy A 2015 Mercedes klasy A 2015 fot. Mercedes

Auta dostępne od ręki na korzystnych warunkach

Kilkaset samochodów dostępnych od ręki pozwala precyzyjnie dopasować auto do własnych potrzeb. Kolejne argumenty to ochrona serwisowa, certyfikat jakości Mercedesa, a także rozmaite możliwości finansowania. Oferta skierowana jest zarówno do klientów prywatnych, jak i przedsiębiorców. Poza gotówkę, nabywca może wybrać jeden z atrakcyjnych programów leasingowych i cieszyć się autem z metką premium już za kilkaset złotych miesięcznie.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.