Król szos i bezdroży. Luksusowy Volkswagen Touareg na wyciągnięcie ręki

To najbardziej luksusowy i wszechstronny samochód w gamie Volkswagena. Potężny SUV ma wiele argumentów, by się nim zainteresować. To nie tylko świetnie wyposażony przedział pasażerski, lecz również mocarny diesel i atrakcyjne warunki finansowania. Prześwietlamy ofertę.
Volkswagen Touareg V8 TDI Volkswagen Touareg V8 TDI fot. Volkswagen

SUV w rozmiarze XL

Trzecie wcielenie Touarega dzieli modułową platformę z Porsche, Audi i Lamborghini. Doborowe towarzystwo sprawia, że flagowy Volkswagen może pochwalić się rozwiązaniami dostępnymi w autach z cenami mocno przekraczającymi pół miliona złotych. Względem poprzednika, SUV wyraźnie urósł i zyskał wiele atrakcyjnych detali. Można go postawić na 21-calowych obręczach ze stopów lekkich, wyposażyć w matrycowe, bardzo wydajne reflektory diodowe i system czterech kół skrętnych. Nadwozie mierzy 487,5 centymetra długości, 198,5 szerokości i 170 wysokości.

Mimo okazałych gabarytów, Touareg potrafi być bardzo zwinny na drodze. Spora w tym zasługa bezpośredniego układu kierowniczego, kilku trybów jazdy i dopracowanego, pneumatycznego zawieszenia 4-Corner. Standardowy prześwit SUV-a wynosi 19 centymetrów. Wystarczy jednak wybrać moduł off-roadowy, by zwiększyć odległość od podłoża o dodatkowe 7 cm. Wystające korzenie, głębokie koleiny wypełnione błotem, czy śnieżna zaspa, nie stanowią dla VW najmniejszego problemu. Dodatkowo, niemieckie auto potrafi pokonywać przeszkody wodne o głębokości 57 centymetrów.

Volkswagen Touareg V8 TDI Volkswagen Touareg V8 TDI fot. Volkswagen

Mocny diesel w standardzie

Pod maską znajdziemy trzy jednostki napędowe. W tym segmencie klienci częściej decydują się na diesle, więc nie dziwi ich szeroka paleta. 3.0 V6 TDI występuje w dwóch odmianach - 231 i 286 KM. Ta najmocniejsza gwarantuje przyspieszenie do setki w 6,1 sekundy i średnie zużycie paliwa na poziomie 6,9 litra. Ofertę uzupełnia 4-litrowe V8 TDI generujące 422 KM i 900 Nm. Przyspiesza do 100 km/h w 4,9 sekundy, co stanowi jeden z najlepszych wyników w segmencie.

Volkswagen Touareg V8 TDI Volkswagen Touareg V8 TDI fot. Volkswagen

Dodatki klasy premium i korzystna cena

Touareg to nie tylko potężne diesle, okazałe gabaryty i przepastne wnętrze. To również bardzo ciekawe gadżety. Na jego pokładzie znajdziemy między innymi:

- Proaktywny tempomat ACC do 250 km/h analizujący dane z nawigacji z automatyczną regulacją odległości i stop & go

- Reflektory LED Matrix

- Night Vision - kamera noktowizyjna asystująca podczas jazdy nocą

- Klimatyzacja automatyczna Air Care Climatronic, czterostrefowa z filtrem antyalergicznym i panelem obsługi z tyłu

Największy SUV koncernu dostępny jest obecnie w atrakcyjnej cenie - w ofercie dla firm można się cieszyć Touaregiem już za 1 803 zł netto miesięcznie.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.