Mamy nowy cennik Skody Superb. Zobacz ile kosztuje odświeżona limuzyna

Zmodernizowany Superb czeskiego producenta zyskał nowe wersje wyposażenia, hybrydową jednostkę napędową i wiele ciekawych technologii. Sprawdzamy, ile trzeba zapłacić za flagowy model Skody, który został objęty wyprzedażą rocznika.
Skoda Superb Scout Skoda Superb Scout Skoda

Liftback, kombi, a może Sportline lub Scout?

Oferta Superba jeszcze nigdy nie była tak szeroka. Podstawowe wersje pozostały bez zmian. Zmodernizowana Skoda w wersji liftback i kombi wciąż oferuje mnóstwo przestrzeni wewnątrz, wysokiej klasy materiały wykończeniowe, a także dynamiczne silniki. Bardziej sportowo nastawieni klienci mogą zdecydować się na Sportline'a. Ta odmiana ma lekko obniżone i utwardzone zawieszenie, a także szereg atrakcyjnych dodatków stylizacyjnych. W najmocniejszej specyfikacji ma 2.0 TSI pod maską o mocy 272 koni mechanicznych.

Równie ciekawie przedstawia się Scout. To propozycja dla zwolenników samochodów o uterenowionym charakterze. Skoda kombi ma prześwit zwiększony o 15 mm i została wyposażona w ochronne nakładki na progach i osłony na zderzakach. Dzięki adaptacyjnemu zawieszeniu i modułowi Off-Road zmieniającemu parametry kontroli trakcji, z powodzeniem można nią zjechać z utwardzonych szlaków. To świetna alternatywa dla średniej klasy SUV-ów.

Skoda Superb Scout Skoda Superb Scout Skoda

Cztery poziomy wyposażenia

Superb występuje w czterech specyfikacjach. Już w podstawowej Active możemy liczyć na wiele ciekawych gadżetów bez konieczności dopłacania. To między innymi:

- automatyczna klimatyzacja dwustrefowa z regulacją elektroniczną

- radio BOLERO z 8-calowym ekranem, wejściem SD, USB oraz obsługą głosową

- reflektory główne LED Basic

- Tempomat

Kolejne wersje Ambition i Style oferują jeszcze więcej. Najciekawiej przedstawia się jednak Laurin&Klement. Ta najbogatsza specyfikacja wyposażeniowa znajduje się bardzo blisko premium. Na jej pokładzie znajdziemy:

- system nawigacji satelitarnej COLUMBUS z DVD, 2 wejściami SD, USB, MP3, Wi-Fi oraz dyskiem twardym

- zawieszenie adaptacyjne DCC wraz z DRIVING MODE SELECT z personalizacją

- system nagłośnieniowy Canton z 12 głośnikami o mocy 610W

- funkcję monitorowania martwego pola w lusterkach wraz z systemem wspomagającym wyjeżdżanie tyłem z miejsca parkingowego

Skoda Superb Scout Skoda Superb Scout fot. Piotr Mokwiński

Nowy model z rabatami

Wszechstronny model Skody ma wiele zalet. Poza uniwersalnością, atrakcyjnym designem i swobodą przy personalizacji, oferuje również szeroką paletę jednostek napędowych. Do wyboru mamy diesle i silniki benzynowe. Generują od 150 do 272 koni mechanicznych. Łączą się z manualnymi lub automatycznymi, dwusprzęgłowymi przekładniami oraz napędem na przednią albo obie osie. Wkrótce do gamy dołączy hybryda typu Plug-in pozwalająca przejechać 50 kilometrów w trybie bezemisyjnym.

Superba atrakcyjnie wyceniono. Maksymalne rabaty sięgają aż 14 000 tysięcy złotych. Wszystkie szczegóły znajdziecie w linku poniżej.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.