Toyota Corolla zastępuje Aurisa - nowy model już z rabatem do 12 tys. zł

Atrakcyjny wygląd, szerokie możliwości personalizacji, a także praktyczne odmiany nadwoziowe. Toyota garściami korzysta z 50-letniej tradycji modelu Corolla, by ostatecznie wprowadzić jeden z najnowocześniejszych kompaktów na rynek. Toyota Corolla hatchback dostępna jest obecnie w bardzo atrakcyjnej ofercie.
Toyota Corolla Toyota Corolla Toyota

53 lata doświadczenia

Toyota Corolla jest światowym bestsellerem. Pierwsza generacja zadebiutowała w 1966 roku i zapoczątkowała drogę pełną sukcesów kompaktowego modelu. Pierwsze 11 wcieleń japońskiego modelu znalazło ponad 45 milionów nabywców. 12 odsłona Toyoty ma szansę wyśrubować dotychczasowe rekordy. Występuje w trzech odmianach nadwoziowych i oferuje najnowsze zdobycze technologiczne podnoszące komfort i bezpieczeństwo podczas codziennej eksploatacji. W Polsce największą popularnością cieszy się wersja sedan, jednak hatchback i kombi również spotykają się z ogromnym zainteresowaniem. Właśnie te modele postanowiliśmy prześwietlić.

Toyota Corolla Toyota Corolla Toyota

Toyota Corolla hatchback

Najnowsze wcielenie Corolli może się podobać. Auto ma wyrazistą sylwetkę i garść ciekawych rozwiązań. Nadwozie 5-drzwiowego hatchbacka mierzy 437 centymetrów długości, 179 szerokości i 143,5 wysokości. Dynamicznie zaprojektowaną karoserię można zamówić w jednym z 15 lakierów, a aluminiowe felgi w rozmiarze 16-18 cali dodają nadwoziu wyjątkowego charakteru. Ponadto, przednie reflektory mogą być wyposażone w matrycowe, bardzo wydajne diody z adaptacyjnymi światłami drogowymi.

Przedział pasażerski kompaktowej Toyoty okazuje się przestronny i bardzo komfortowy. W dwóch rzędach miejsca nie brakuje dla rosłych pasażerów. Bagażnik o pojemności 361 litrów jest foremny, pakowny i ma dość nisko umieszczony próg załadunku. Na pokładzie znajdziemy wysokiej jakości materiały wykończeniowe, szereg ozdobnych elementów oraz szeroką możliwość personalizacji obejmującą gadżety z zakresu komfortu i bezpieczeństwa.

Pośród jednostek napędowych uwagę zwracają przede wszystkim hybrydy. Podstawowa została oparta na 1.8-litrowym silniku benzynowy. Moc systemowa wynosi 122 KM, a zużycie paliwa w cyklu mieszanym to zaledwie 4,3 litra. Propozycją dla bardziej wymagających jest 2.0 Hybrid Dynamic Force. W tym przypadku otrzymujemy aż 180 koni mechanicznych i świetne osiągi. Toyota przyspiesza do setki w 7,9 sekundy, zużywając przy tym 4,7 litra.

Nowoczesny, atrakcyjnie zaprojektowany i dynamiczny kompakt to absolutna nowość roku 2019. Mimo świeżości, Toyota zdecydowała się kusić klientów rabatem sięgającym 12 tysięcy złotych. Obok takiej oferty trudno przejść obojętnie.

Toyota Corolla Toyota Corolla Toyota

Toyota Corolla Touring Sports

Rodzinna wersja Touring Sports gwarantuje jeszcze wyższy poziom praktyczności. Poza licznymi i pojemnymi schowkami w przedziale pasażerskim, oferuje potężny bagażnik. W 5-osobowej konfiguracji mieści aż 596 litrów. Ponadto, japońskie kombi ma o 6 centymetrów większy rozstaw osi w stosunku do hatchbacka, co przekłada się na jeszcze więcej przestrzeni w kabinie.

Poza przestronnością i wysokiej klasy wykończeniem kabiny, długa jest też lista wyposażenia standardowego. Pośród licznych gadżetów znajdziemy:

- Automatyczne światła z czujnikiem zmierzchu

- Układ rozpoznawania znaków drogowych

- Układ wczesnego reagowania w razie ryzyka zderzenia (PCS) z systemem wykrywania pieszych i rowerzystów

- Kolorowy wyświetlacz na tablicy wskaźników (4,2")

- Światła główne w technologii LED

- Klimatyzacja automatyczna (dwustrefowa) - w wersji hybrydowej

- Multifunkcyjna kierownica z obsługą systemów multimedialnych

Lista jednostek napędowych dla obu wersji jest identyczna. Dla miłośników napędów konwencjonalnych przygotowano benzynowy silnik o pojemności 1.2 litra. Dzięki doładowaniu osiąga 116 koni mechanicznych i 185 Nm w szerokim przedziale użytecznych obrotów - 1500-4000 obr./min. W połączeniu z manualną, 6-stopniową skrzynią przyspiesza do setki w 9,6 sekundy i zużywa w średnim rozrachunku zaledwie 5,8 litra na 100 kilometrów. Listę motorów uzupełniają hybrydy o mocy 122 i 180 KM.

Wyraziste i naszpikowane nowoczesnymi technologiami auto rodzinne również dostępne jest z rabatem sięgającym 12 tysięcy złotych. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.