Łowcy okazji - znaleźliśmy najtańszą wersję Seata Leona

Seat Leon to jeden z najciekawszych kompaktów na rynku. Prezentuje się dynamicznie, występuje jako hatchback i rodzinne kombi, a teraz dostępny jest w bardzo atrakcyjnej cenie. Sprawdzamy, co oferuje w podstawowej specyfikacji wyposażeniowej.
SEAT Leon SEAT Leon SEAT

Dwie dekady tradycji

Pierwsza generacja Seata Leona pojawiła się na rynku w 1999 roku. Auto bazowało na technologii Volkswagena Golfa IV generacji, ale dysponowało dobrze wykończonym i atrakcyjnie zaprojektowanym wnętrzem przeszczepionym z Audi. Auto odniosło duży rynkowy sukces, a ogromna popularność modelu trwa do dziś.

Obecnie mamy do czynienia z trzecim wcieleniem po liftingu. Seat oferuje zgrabnego hatchbacka i funkcjonalne, rodzinne kombi. Hiszpański kompakt wciąż garściami czerpie technologie z koncernu VAG, dzięki czemu jest nowoczesny, komfortowy i dynamiczny. W najmocniejszej wersji generuje aż 370 koni mechanicznych (opracowana wspólnie z Pachura Motorsport), co przekłada się na fenomenalne osiągi. My jednak skupimy się na bardziej "przyziemnej", popularnej wersji.

Seat Leon Seat Leon Seat

Reference - podstawowa, ale nieźle wyposażona wersja

Leon występuje w pięciu specyfikacjach wyposażeniowych, ale już pierwszy stopień oferuje całkiem bogaty zestaw dodatków podnoszących komfort i bezpieczeństwo codziennej eksploatacji. Bazowa odmiana Reference łączy się z doładowanym silnikiem 1.0 TSI o mocy 85 koni mechanicznych i manualną, 5-stopniową przekładnią. Dostępny jest też wariant 115-konny z 6-biegową skrzynią. Co znajdziemy na liście wyposażenia? Wyposażenie standardowe to między innymi:

- 7 poduszek powietrznych

- Zaczepy iSOFIX i Top Tether przy tylnych siedzeniach

- Automatyczny hamulec pokolizyjny ograniczający skutki kolejnych kolizji

- Klimatyzacja manualna Climatic

- Zestaw multimedialny z 5-calowym ekranem dotykowym, złączem USB i funkcją Bluetooth

- Światła do jazdy dziennej LED

Seat Leon Seat Leon Seat

Seat Leon w promocji

Seat Leon w odmianie Reference jest jedną z najlepszych ofert na rynku. Można go mieć już za 517 złotych netto miesięcznie. Kombi jest nieznacznie droższe - 554 zł za miesiąc. Poza tym, hiszpański koncern przygotował akcję promocyjną obejmującą samochody z rocznika 2019. Przeceniono większość specyfikacji wyposażeniowych i silnikowych, a także pakiety wyposażeniowe. Maksymalna suma korzyści sięga aż 16 tysięcy złotych. Obok takiej oferty trudno przejść obojętnie.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.