Bestsellerowy SUV Volkswagena za 944 zł miesięcznie. Znaleźliśmy najtańszą wersję, która zaskakuje wyposażeniem

Dojrzały, kompaktowy SUV wcale nie musi być drogi. Volkswagen Tiguan to europejski bestseller. Świetnie się sprzedaje dzięki dopracowanym napędom, wszechstronności i bogatemu wyposażeniu już podstawowej wersji. Sprawdzamy, czym kusi niemiecki samochód w podstawowej wersji.
Volkswagen Tiguan Offroad Volkswagen Tiguan Offroad fot. VW

Wszechstronność to drugie imię Tiguana

Volkswagen Tiguan jest jednym z tych modeli, które upodobali sobie nie tylko Polacy. W zeszłym roku na świecie sprzedano ponad 791 tysięcy sztuk niemieckiego SUV-a. Taki wynik sprawia, że auto zajmuje piąte miejsce w rankingu bestsellerów pośród wszystkich segmentów. Skąd się bierze jego fenomen?

Rekreacyjne auto jest wszechstronne, praktyczne, dobrze wykonane i dynamiczne. W wersji z napędem na cztery koła stanowi też nie lada gratkę dla miłośników jazdy w terenie. Pomaga w tym prześwit na poziomie 200 milimetrów.

Volkswagen Tiguan Offroad Volkswagen Tiguan Offroad fot. VW

Praktyczne wnętrze

Kolejny argument przemawiający za Tiguanem stanowi praktyczne i dobrze wyposażone wnętrze. Przednie fotele są wygodne, dobrze wyprofilowane i można je doposażyć w elektryczną regulację z pamięcią ustawień. Nie brakuje też miejsca na kanapie z regulowanym oparciem. W 5-osobowej konfiguracji bagażnik mieści 615 litrów. Po złożeniu asymetrycznej kanapy, jego pojemność rośnie do imponujących 1655 litrów.

Kompaktowy SUV ma 449 centymetrów długości, a rozstaw osi to 268 cm. Wersja 7-osobowa (Allspace) jest dłuższa o 210 mm i oferuje bagażnik o pojemności 700-1775 litrów. Tiguan pewnie zachowuje się na drodze i oferuje silniki o mocy od 130 do 240 koni mechanicznych. Można je sparować z manualną lub automatyczną, dwusprzęgłową przekładnią i napędem na cztery koła.

Volkswagen Tiguan Volkswagen Tiguan fot. VW

Zaskakuje wyposażeniem

Przebojowość Tiguana opiera się także na szerokim wachlarzu dodatków już podstawowej specyfikacji Trendline. Na długiej liście wyposażenia znajdziemy między innymi:

- Manualną klimatyzację

- Kierownicę 3-ramienna, obszytą skórą

- Czujnik zmierzchu - automatyczne włączenie świateł z funkcją Coming / Leaving Home

- System Start-Stop wyłączający silnik podczas postoju z systemem rekuperacji energii odzyskiwanej podczas hamowania

- System Front Assist z funkcją awaryjnego hamowania City

- System Lane Assist - asystent utrzymywania pasa ruchu

Volkswagen Tiguan Volkswagen Tiguan fot. VW

Wysoki rabat i atrakcyjna forma finansowania

Dobrze wyposażony, funkcjonalny i dynamiczny Tiguan został objęty wakacyjną promocją. Na egzemplarze z rocznika 2019 przewidziano rabat w wysokości 14 tysięcy złotych. Warto też skorzystać z atrakcyjnego programu finansowego, w ramach którego wersja z doładowanym, 1.5 TSI (130 KM) i manualną, 6-stopniową skrzynią biegów, dostępna jest już za 791 złotych netto miesięcznie.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.