Znaleźliśmy najtańszą wersję Mitsubishi ASX. Co można mieć w crossoverze za rozsądne pieniądze?

ASX jest jednym z motorów napędowych Mitsubishi. Najmniejszy w gamie crossover za chwilę pojawi się na rynku po gruntownej modernizacji, więc dotychczasową wersję można kupić z ogromnym rabatem.
Mitsubishi ASX 2020 Mitsubishi ASX 2020 fot. Piotr Mokwiński

Popularny w Polsce

ASX co kilkanaście miesięcy jest modernizowany, dzięki czemu jego staż rynkowy ma drugorzędne znaczenie. Polacy polubili go za atrakcyjny design, dość prostą i wytrzymałą konstrukcję, pancerne jednostki napędowe i wydajny napęd na obie osie. Szereg zalet przekłada się na dobre wyniki sprzedaży. Każdego roku w Polsce nabywców znajduje około 2500 egzemplarzy. Auto ma 436,5 centymetra długości, 181 szerokości i 164 wysokości. Cechuje się też dobrymi parametrami terenowymi. Ma 19-centymetrowy prześwit, Kąta natarcia wynosi 20,1 stopnia, rampowy 19, a zejścia 31,4.

Mitsubishi ASX 2020 Mitsubishi ASX 2020 fot. Piotr Mokwiński

Rozsądne wyposażenie wersji podstawowej

ASX jest pomostem między segment B i C. Z uwagi na właściwości terenowe i wielkość kabiny, bliżej mu do kompaktowych crossoverów. To sprawia, że przedział pasażerski oferuje sporo miejsca w dwóch rzędach. Bagażnik w 5-osobowej konfiguracji mieści 406 litrów, co należy uznać za przyzwoity rezultat. Do tego mamy na pokładzie niezłe materiały wykończeniowe i przejrzysty rozkład urządzeń podnoszących komfort codziennej eksploatacji. Auto występuje w kilku specyfikacjach wyposażeniowych, ale już w podstawowej odmianie Inform gwarantuje sporo udogodnień. To między innymi:

- Podgrzewane i elektrycznie regulowane lusterka boczne

- Klimatyzacja manualna

- Radioodtwarzacz 2DIN CD/MP3

- Zdalnie sterowany zamek centralny

- Czołowe i boczne poduszki powietrzne dla kierowcy i pasażera

- Kolanowa poduszka powietrzna dla kierowcy

Mitsubishi ASX 2020 Mitsubishi ASX 2020 fot. Piotr Mokwiński

Pancerna jednostka napędowa

Mitsubishi słynęło z dopracowanych rozwiązań mechanicznych i takie też spotkamy w modelu ASX. Obecnie pod maską może pracować wyjątkowo trwały silnik benzynowy o pojemności 1.6 litra i mocy 117 koni mechanicznych. Nie ma skomplikowanego osprzętu, więc koszty eksploatacji znajdują się na niskim poziomie. Współpracuje z manualną, precyzyjną przekładnią i może pochwalić się niezłymi osiągami. Prędkość maksymalna wynosi 183 km/h.

Mitsubishi ASX 2020 Mitsubishi ASX 2020 fot. Mitsubishi

Dobra oferta na rocznik 2019

Dzięki wakacyjnej akcji promocyjnej, bestsellerowego ASX-a można kupić teraz w korzystnej cenie. Przeceniono wszystkie wersje wyposażeniowe, a maksymalny rabat sięga aż 12 tysięcy złotych. To jedna z najlepszych ofert na rynku, jeśli rozpatrujemy relację ceny do jakości i wielkości samochodu.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.