Rozsądna limuzyna - na co stać Audi A5? Prestiżowy model ma teraz bardzo atrakcyjny rabat

Audi A5 to jeden z najbardziej pożądanych samochodów premium ostatnich lat. Jego kariera rynkowa zaczęła się ponad dekadę temu, a najnowsze wcielenie wywołuje równie dużo pozytywnych emocji. Teraz model A5 jest dostępny na bardzo korzystnych warunkach. Prześwietlamy ofertę marki premium.
Audi A5 Sportback Audi A5 Sportback Audi

Kilka rodzajów nadwozia

Pierwszą generację Audi A5 zaprojektował Walter de Silva. Auto pojawiło się na rynku w 2007 roku i wywołało niemałe poruszenie pośród dziennikarzy i samych użytkowników. Piękna linia coupe była powiewem świeżości, na który rynek zareagował bardzo entuzjastycznie. Po dwóch latach rozszerzono ofertę o odmiany Sportback i Cabriolet. Przez kilka kolejnych lat auto systematycznie modernizowano wprowadzając nowoczesne systemy bezpieczeństwa, wydajniejsze jednostki napędowe i elektroniczne gadżety podnoszące komfort codziennej eksploatacji.

W 2016 przyszedł czas na nową generację. W europejskiej ofercie zadebiutowało drugie wcielenie Audi A5. Na wskroś nowoczesne, dynamiczne i funkcjonalne. Do dziś Sportback stanowi ponad 60 procent udziału sprzedaży modelu A5. Dlaczego? Odpowiedź jest prosta. Klienci lubią najnowsze rozwiązania techniczne zamknięte w stylowej i ponadczasowej karoserii. A 5-drzwiowe Audi A5 mierzy 473 centymetrów długości, 184 szerokości i 139 wysokości. Rozstaw osi to 282 cm.

Audi A5 Sportback Audi A5 Sportback Audi

Materiały wykończeniowe z wysokiej półki

Przedział pasażerski Audi A5 Sportback jest przestronny, mimo dynamicznie opadającej linii dachu. W dwóch rzędach siedzeń z powodzeniem zmieszczą się cztery rosłe osoby. Bagażnik ma foremny kształt, spory otwór załadunkowy i pojemność aż 480 litrów. Pośród materiałów wykończeniowych znajdziemy skórę, alcantarę, drewno lub szczotkowane aluminium. Klient ma w tej kwestii spore pole manewru. Do tego dochodzi wiele rozmaitych kolorów wykończeń i liczne, rozsądnie wycenione pakiety. Fotele można wyposażyć w podgrzewanie, wentylację i elektryczną regulację. Są wygodne i dobrze wyprofilowane, co zapewnia wysoki komfort podczas długich podróży.

Ponadto, możemy też liczyć na bogate wyposażenie wersji podstawowej:

- wielofunkcyjną, dobrze leżącą w dłoniach trójramienną kierownicę

- elektrycznie wspomaganą pokrywę bagażnika

- automatyczną klimatyzację regulowaną w dwóch strefach

- elektrycznie sterowane i podgrzewane lusterka boczne

- system zapobiegający kolizjom przy prędkościach do 85 km/h

Audi A5 Sportback Audi A5 Sportback Audi

Pełen wachlarz mocy

Kolejnym atrakcyjnym aspektem Audi A5 Sportback, jest szeroka paleta jednostek napędowych. Benzynowe mają od 150 do 245 koni mechanicznych, a diesel - 190. Łączą się z automatyczną, dwusprzęgłową przekładnią, a także napędem na przednią lub obie osie. Najmocniejszy wariant RS5 ma 450 KM i 600 Nm, a do 100 km/h przyspiesza w 3,9 s. Wkrótce ofertę uzupełni odmiana S5 z wysokoprężnym sercem o mocy 354 KM. Sprint do setki zajmie około 5 sekund.

Audi A5 Sportback Audi A5 Sportback Audi

Takiej oferty jeszcze nie było

Audi przygotowało wyjątkową ofertę, dzięki której wybrany egzemplarz można kupić z korzyścią sięgającą 40 tysięcy złotych. Program łączy się z promocyjnym finansowaniem Audi Classic Leasing 101% i 103%.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.