Dostawcze auto w firmie nie musi rujnować biznesu. A wielofunkcyjne Renault Kangoo może być elektryczne

Renault to ścisła czołówka w segmencie aut dostawczych na Starym Kontynencie. Oferuje tysiące wariantów swoich modeli, dzięki czemu łatwo dopasować każdy z nich do własnych preferencji. Do bestsellerów należy wszechstronne Kangoo. Sprawdzamy poszczególne warianty.
Renault Kangoo Renault Kangoo Renault

Renault Kangoo Express

Historia Kangoo sięga drugiej połowy lat 90. Auto zdążyło na stałe wpisać się w krajobraz wielkich miast. Występuje nie tylko w wersji użytkowej, lecz również rodzinnej. Odmiana Express może zabrać na pokład dwie osoby i oferuje sporą przestrzeń ładunkową. W najkrótszej wersji ma 390 centymetrów długości, co ułatwia manewrowanie w ciasnych uliczkach. Na pokład weźmie aż 1300 litrów bagażu. Standard Express ma 32 cm więcej, co przekłada się na jeszcze większe możliwości transportowe. Dostęp do luku bagażowego ułatwiają podwójne drzwi.

Na pokładzie znajdziemy wyposażenie typowe dla samochodów osobowych. Do dyspozycji podróżujących mamy klimatyzację, nawigację R-Link z mapami całej Europy, komputer pokładowy, a także czujniki wspomagające cofanie.

Renault Kangoo Z.E. Renault Kangoo Z.E. Renault

Renault Kangoo Express Maxi

Kangoo w wersji Maxi to propozycja dla najbardziej wymagających. W tym przypadku nadwozie mierzy aż 467 centymetrów długości, 183 szerokości i 181 wysokości. Rozstaw osi wynosi 308 cm. Na pokładzie zmieści 5 osób, a dzięki zwiększonej ładowności przewiezie aż 800 kilogramów ładunku. Dodatkowo, po pochyleniu fotela pasażera, wolna przestrzeń pozwala na ładowanie przedmiotów o długości nawet 2,9 metra. Złożone oparcie można też wykorzystać jako stolik do pisania rachunków lub kosztorysów. Kolejne, praktyczne rozwiązanie do przesuwna klapa dachowa. Otwór ma 47 cm długości i do metra szerokości. To umożliwia przewożenie pionowo długich i wielkogabarytowych przedmiotów.

Spory jest też wybór jednostek napędowych. Benzynowa ma 1.2 litra pojemności i 114 koni mechanicznych. Rozpędza się do 173 km/h i zużywa w cyklu mieszanym 6,2 litra. W tym segmencie dominują jednak diesle i takim nie zabrakło w ofercie Kangoo. 1.5 dCi występuje w kilku odmianach - 75, 90 i 110 KM. Zużywa około 4,3 litra, co pozwala na pokonanie na pełnym baku 1200 kilometrów.

Kangoo z napędem spalinowym można mieć już za 1335 złotych netto w Leasingu 101 procent Dla Firm. Program umożliwia dopasowanie oferty do własnych możliwości poprzez regulację okresu trwania umowy, wysokości opłaty wstępnej i wartości ubezpieczenia.

Renault Kangoo Z.E. Renault Kangoo Z.E. Renault

Kangoo Z.E.

Elektryczne Renault jest liderem w segmencie elektrycznych furgonetek w Europie. Oferuje klientowi dwie długości nadwozia. W odmianie Maxi zmieści na pokładzie aż 4,6 metra sześciennego. Może pochwalić się podobnymi parametrami do wersji spalinowych i równie wygodny przedział osobowy.

Baterie o pojemności 33 kWh pozwalają na przejechanie nawet 270 kilometrów. Korzystanie ze stacji szybkiego ładowania oznacza "zatankowanie" do 80% w pół godziny. Co ciekawe, litowo-jonowy akumulator waży akceptowalne 255 kilogramów. Warto też wiedzieć, że w Polsce funkcjonuje coraz więcej bezpłatnych ładowarek. To sprawia, że wydatki na prąd mogą w znikomym stopniu obciążać firmowy budżet.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.