Opel Grandland X nadjeżdża jako hybryda plug-in. Spalinowa wersja teraz z rabatem nawet 25 tys. zł

To jeden z największych przebojów Opla ostatnich lat. Kompaktowy SUV występował dotąd z mocnymi silnikami benzynowymi oraz wysokoprężnymi. W specyfikacji Ultimate generuje 177 koni mechanicznych i zużywa niewiele ponad 6 litrów na 100 km. Teraz czas na hybrydę 4x4 z trzema jednostkami napędowymi.
Opel Grandland X Hybrid4 Opel Grandland X Hybrid4 Opel

Wszechstronny, ale i sportowy

Grandland X stanowi powszechny widok na europejskich drogach. Rozsądnie skalkulowana cena idzie w parze z funkcjonalnością i bogatym wyposażeniem. Teraz do oferty dołącza wariant o mocy 300 koni mechanicznych. Mimo potężnej mocy, SUV-owi nie można odmówić cech rodzinnych. W przestronnym wnętrzu zainstalowano fotele opracowane wraz z ortopedami. Są wygodne, regulowane w kilku płaszczyznach i zapewniają wysoki komfort podczas kilkuset kilometrowych podróży. Ponadto, na długiej liście wyposażenia hybrydowej odmiany znajdziemy:

- reflektory wykonane w technologii LED-owej

- autonomiczny układ parkowania

- 19-calowe obręcze ze stopów lekkich

- automatyczną klimatyzację regulowaną w dwóch strefach

- kamerę rozpoznającą znaki drogowe

- system utrzymujący auto w pasie ruchu

Do tego należy dołożyć 405-litrowy bagażnik, do którego dostępu chroni elektrycznie unoszona pokrywa.

Opel Grandland X Hybrid4 Opel Grandland X Hybrid4 Opel

Świetne osiągi, śladowe zużycie paliwa

Grandland X Hybrid4 bazuje na benzynowym silniku o pojemności 1.6 litra (200 KM) oraz dwóch elektrycznych o łącznej mocy 109 koni mechanicznych. Taki zestaw korzysta z energii magazynowanej w akumulatorach litowo-jonowych - 13,2 kWh. Potężne, 450 Nm momentu obrotowego trafia na żądanie na czterech kół. Dzięki temu możemy korzystać z dobrej trakcji i świetnych osiągów. Pierwsza setka pojawia się na liczniku zaledwie po 7 sekundach, a prędkość maksymalna to 220 km/h. Takie wartości robią wrażenie, jednak prawdziwym hitem jest zużycie paliwa. Producent deklaruje średnie zużycie według najnowszych norm WLTP na poziomie 1,6 litra, a emisję CO2 na poziomie 37 g/km. Takie liczby wynikają z faktu, że Opel pozwala przejechać na prądzie ponad 50 kilometrów. Ładowanie baterii "do pełna" zajmuje niespełna 2 godziny (ładowarka 7,4 kW). Dodatkowo, układ odzyskuje energię podczas hamowania.

Opel Grandland X Hybrid4 Opel Grandland X Hybrid4 Opel

Korzystają wersje spalinowe

Dzięki wprowadzeniu na rynek wersji hybrydowej, na ogromne rabaty mogą liczyć klienci zainteresowani odmianami spalinowymi. Grandland X ma w ofercie benzynowe jednostki o mocy 130 i 180 KM, a także wysokoprężne rozwijające 130 i 177 koni mechanicznych. Mogą współpracować z 6-stopniowymi skrzyniami manualnymi lub 8-biegowymi automatami. Nowoczesne silniki zapewniają dobre osiągi i cechują się niewielkim zapotrzebowaniem na paliwo. Akcja promocyjna dotyczy klientów indywidualnych, jak i przedsiębiorców. Obejmuje pełną, 4-letnią gwarancję, a także maksymalny rabat w wysokości 25 tysięcy złotych. W korzystnym programie finansowym, można użytkować wszechstronnego SUV-a za 899 zł netto miesięcznie.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.