Na co zwracać uwagę, biorąc auto na abonament? Oto trzy najważniejsze rzeczy

Instrumenty finansowe szturmem podbijają rynek samochodowy w Polsce. Wygodna i przejrzysta forma finansowania sprawia, że modele premium dostępne są na bardzo korzystnych warunkach. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę decydując się na taką formę finansowania.
Range Rover Velar Range Rover Velar Range Rover

Jak działa kalkulator finansowy?

Abonamenty na samochody święcą triumfy - są coraz popularniejsze. Ale ile zapłacimy za skonfigurowaną pod nas ofertę? Sprawdzamy na przykładzie Land Rovera, który mocno rozbudował swoją ofertę abonamentową. Algorytm jest bardzo prosty. Wybieramy pożądany model, wersję silnikową i specyfikację wyposażeniową. By przybliżyć sam proces, postanowiliśmy sami przeprowadzić kalkulację na przykładzie Range Rovera Velara.

Producent przygotował specjalną zakładkę, gdzie bez wychodzenia z domu można skonfigurować wymarzony egzemplarz. My wybraliśmy 180-konnego diesla z napędem na obie osie. Do setki przyspiesza w 8,9 sekundy i zużywa 6,7 litra paliwa w cyklu mieszanym według najnowszych, precyzyjnych norm WLTP. Potrafi też brodzić w wodzie o głębokości 65 centymetrów i odznacza się bogatym wyposażeniem z zakresu bezpieczeństwa i komfortu. Na pokładzie w wygodnych warunkach zakwateruje 5 osób, a jego bagażnik pochłonie 513 litrów (do linii okien). Wszechstronny i nowoczesny SUV brytyjskiego autorstwa jest jedną z najciekawszych propozycji na rynku pośród luksusowych pojazdów z metką premium.

Velar dostępny jest w programie Premium Lease. Zdecydowaliśmy, że samochód bierzemy na dwa lata. Opłatę wstępną ustalamy na poziomie 10 procent, choć może też wynosić 0. Nasz maksymalny roczny przebieg nie będzie przekraczał 20 tysięcy kilometrów. Cena? Niecałe 1500 zł netto miesięcznie.

Range Rover Velar SVAutobiography Dynamic Range Rover Velar SVAutobiography Dynamic fot. JLR

Korzystna oferta w kilka minut

Prosty mechanizm sprawia, że już po kilku minutach otrzymujemy ofertę na luksusowego Velara. Naszą specyfikację wyceniono na 1391 złotych netto miesięcznie. Decydując się na użytkowanie wszechstronnego i nowoczesnego Range Rovera, wystarczy dopełnić pozostałych formalności z handlowcem i po kilku dniach odebrać kluczyki. Po 2-3 latach można zdecydować się na wykup pojazdu lub wybrać kolejny abonament na inny model. Proste i przyjemne.

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.