Land Rover Discovery - terenowa legenda w zaskakująco niskiej cenie

Land Rover Discovery to kawał historii brytyjskiego producenta. Auto jest wyjątkowe, bowiem łączy luksusowy klimat z bardzo dobrymi właściwościami terenowymi. Do tego oferuje szerokie możliwości personalizacji i charakter, którego próżno szukać u konkurencji. Teraz został atrakcyjnie wyceniony.
Land Rover Discovery Land Rover Discovery fot. JLR

Trzy dekady tradycji

Land Rover Discovery pierwszej generacji był przełomem w historii koncernu. Land Rover potrzebował powiewu świeżości, więc Brytyjczycy postanowili przeznaczyć ogromne środki finansowe i intelektualne na budowę całkowicie nowego pojazdu. Pojawił się w 1989 roku i otworzył nowy rozdział w dziejach motoryzacji. Łączył cechy rasowego auta terenowego z wysokim komfortem podróżowania. Zadebiutował nawet w wersji 3-drzwiowej. Rok później ofertę uzupełnił bardziej praktyczny, 5-drzwiowy wariant.

Popularność modelu sprawiła, że zaczęły powstawać odmiany limitowane dla rozmaitych rynków. Są one obecnie bardzo poszukiwane na rynku wtórnym. Model też potwierdził swoją dzielność na trasach wielu rajdów terenowych i na niegościnnych, afrykańskich drogach. Legendę budował niespotykaną dotąd wytrzymałością i dzielnością w terenie. Duży prześwit, stały napęd na cztery koła z centralnym dyferencjałem oraz pancerne jednostki napędowe przetrwały próbę czasu i Land Rovera wciąż można spotkać w wielu miejscach na świecie.

Land Rover Discovery Land Rover Discovery fot. Land Rover

Piąte wcielenie legendy

Obecna, piąta generacja zadebiutowała w 2017 roku. Ma blisko 5 metrów długości, stały napęd na cztery koła i potrafi przewieźć nawet 7 pasażerów. Wygląda bardzo nowocześnie, ale garściami czerpie wzorce z pierwowzoru. Jest więc luksusowy i bardzo funkcjonalny. Ostatni rząd siedzeń można wyposażyć w podgrzewanie. W miejsce tradycyjnego kluczyka, klient może zażyczyć sobie wodoodporną bransoletkę na nadgarstek i pływać w niej chociażby na surfingu. Wystarczy zbliżyć się z nią do auta, by odryglować zamki i uruchomić silnik. Żaden z producentów nie może pochwalić się podobnym rozwiązaniem. Na pokładzie znajdziemy też wydajne multimedia, wysokiej jakości skórzaną tapicerkę z funkcją wentylacji, drewniane oraz aluminiowe dekory, a także setki opcji pozwalających do woli personalizować wybrany egzemplarz.

Land Rover Discovery Land Rover Discovery fot. Land Rover

Legenda w świetnej cenie

Discovery zachował wysoką dzielność terenową (90 cm brodzenia) i zapewnia komfort jazdy, jakiego nie powstydzą się topowe limuzyny wożące prezesów największych firm. Do tego ma jednostki napędowe o mocy od 240 do 306 koni mechanicznych i stały napęd na obie osie w standardzie. Dzięki temu, sprawdzi się nie tylko w wymagających warunkach off-roadowych, lecz również w mieście podczas wyprawy do teatru lub na spotkanie biznesowe. Prawie 5-metrowy SUV dostępny jest obecnie na bardzo atrakcyjnych warunkach cenowych. Wystarczy 1699 złotych netto miesięcznie (ubezpieczenie w cenie), by cieszyć się z wszechstronności i luksusu brytyjskiej legendy. Więcej szczegółów znajdziecie w linku poniżej.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.