Dlaczego warto wybrać dostawczaka klasy premium? Cena już nie jest argumentem

Vito nie jest typowym wołem roboczym. To wielozadaniowy pojazd z metką premium. Gwarantuje gadżety niespotykane dotąd w tym segmencie, mocne jednostki napędowe i wysoki komfort podróżowania. Prześwietlamy ofertę.
Mercedes-Benz Vito Mercedes-Benz Vito Mercedes-Benz

Mnóstwo konfiguracji do wyboru

Przygodę z Vito należy zacząć od wybrania konkretnej specyfikacji. Nie będzie to łatwe zadania, bowiem Mercedes przygotował setki wariantów. Auto występuje w trzech wersjach długości. Najkrótsza ma 489,5, natomiast najdłuższa aż 537 centymetrów. To więcej, niż przedłużona Klasa S. Do tego dochodzi przestrzeń ładunkowa, która maksymalnie może pomieścić 6,6 metra sześciennego. Liczne haczyki, listwy, siatki i uszy montażowe pomogą zabezpieczyć każdy towar. Maksymalna ładowność wynosi 3200 kilogramów.

Mercedes Vito Mercedes Vito Fot. Marcin Lewandowski

Osobówka z metką premium

Poza wersjami dostawczymi, Vito występuje również jako Tourer. Zmieści na pokładzie 9 osób w iście królewskich warunkach. Miejsca na nogi, głowę i barki jest pod dostatkiem. To tego dochodzi możliwość aranżacji przedziału pasażerskiego i zamówienie przesuwnych drzwi po obu stronach. Dla niemieckiego auta nie ma rzeczy niemożliwych. Klient decyduje właściwie o wszystkim. Nie ma tylko wpływu na jakość materiałów i wykończeniowych. I dobrze, bo te są wysokiej próby i solidnie spasowane. Do tego dochodzi długa lista wyposażenia podnoszącego komfort i bezpieczeństwo. To między innymi:

- 7-calowy ekran dotykowy zawiadujący nawigacją 3D, zewnętrznymi nośnikami pamięci i łącznością ze smartfonami

- wysokiej jakości kamera cofania

- aktywny asystent parkowania

- asystent utrzymania pasa ruchu

- asystent bocznego wiatru

9-stopniowy automat i ogromne zasoby momentu obrotowego

Mercedes Vito
Fot. Marcin Lewandowski

Pod maską Vito znajdziemy dwulitrowego diesla występującego w trzech wersjach mocy: 136, 163 i 190 KM. Można je łączyć z manualną lub automatyczną, 9-stopniową przekładnią automatyczną. Dostępny jest również napęd na obie osie i 70-litrowy zbiornik paliwa pozwalający na wizyty na stacji nie częściej, niż co 1000 kilometrów. Mercedes gwarantuje także świetną dynamikę. W najmocniejszej odmianie dysponuje 440 Nm. Z takimi parametrami wyprzedzanie w trasie daje sporo radości.

Mercedes-Benz Vito Mercedes-Benz Vito Mercedes-Benz

Wysoka jakość w atrakcyjnej cenie

Vito ma dziesiątki rozmaitych oblicz. Jego wnętrze mogą wypełniać palety z towarem lub typowo osobowe elementy. Z ostatnich rzędów można utworzyć płaską leżankę, a za pierwszym umieścić stolik i cieszyć się mobilnym biurem. Kilkaset możliwych konfiguracji pozwoli dopasować auto do własnych preferencji. Korzystnie przedstawia się też cena. Wystarczy zaledwie 1250 złotych netto miesięcznie, by cieszyć się wielozadaniowym Mercedesem.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.