Volkswagen wprowadza miejski samochód elektryczny. Poznaj nowego ID.3

Elektryczna rewolucja na rynku motoryzacyjnym już się rozpoczęła. Volkswagen właśnie wprowadza na rynek pierwszego z rodziny ID. Numer trzy zadebiutuje na jesieni, ale zamówienia na model można składać już dzisiaj. Czego możemy się po nim spodziewać?
Volkswagen ID.3 Volkswagen ID.3 fot. VW

Motoryzacja u progu elektryfikacji

Volkswagen zaczyna z wysokiego C. Dotychczas mieliśmy do wyboru elektryczną wersję Golfa z zasięgiem na poziomie 230 kilometrów i model e-UP! W najbliższych miesiącach klienci będą mogli się przekonać o potędze niemieckiego koncernu. Na rynku pojawi się ID.3 w odmianie 1st Edition. W pierwszej połowie maja firma uruchomiła europejski system rezerwacji i nastąpiło prawdziwe oblężenie. Zainteresowane osoby mogły zarezerwować pojazd wpłacając wadium w wysokości 5 tysięcy złotych. W ciągu doby przyjęto ponad 10 tysięcy zamówień. Na kolejne 20 tysięcy nie trzeba było długo czekać.

Volkswagen ID.3 Volkswagen ID.3 fot. VW

100 tysięcy aut rocznie

Plany Volkswagena są bardzo ambitne. W fabryce w Zwickau ma powstawać około 100 tysięcy elektrycznych samochodów rocznie. By zachęcić klientów do kupna ID.3 1st, Volkswagen zapewnia bezpłatne zasilanie auta energią elektryczną do poziomu maksymalnie 2 000 kWh na wszystkich publicznych stacjach ładowania umożliwiających korzystanie z aplikacji Volkswagena WeCharge, a także działających w europejskiej sieci IONITY. To równowartość kilku tysięcy złotych i zakładając, że na pokonanie 100 kilometrów potrzeba około 12 kWh, pierwsze 16 tysięcy kilometrów jeździmy całkowicie za darmo.

Volkswagen ID.3 Volkswagen ID.3 fot. VW

Trzy poziomy baterii do wyboru

ID.3 ma mieć możliwość wszechstronnej personalizacji i oferować kilka wariantów pojemności baterii. Edycja powitalna przejedzie według najnowszej normy WLTP aż 420 kilometrów. Obecnie tylko samochody elektryczne marek premium mogą zbliżyć się do takiego zasięgu. Na szczycie gamy znajdzie się odmiana z akumulatorami 77 kWh, co zapewni imponujące 550 kilometrów w rozmaitych warunkach. Oznacza to również największe możliwości pośród wszystkich obecnych na rynku samochodów elektrycznych.

Mniej wymagający użytkownicy będą mogli zdecydować się na podstawowy i jednocześnie najtańszy wariant dysponujący baterią o pojemności 45 kWh i zasięgiem na poziomie 330 kilometrów. Volkswagen też proponuje domową ładowarkę o maksymalnej mocy ładowania 11 kW na preferencyjnych warunkach.

Volkswagen ID.3 Volkswagen ID.3 fot. VW

Oficjalny debiut już za kilka miesięcy

Produkcja ID.3 rozpocznie się już po wakacjach. Pierwsze egzemplarze trafią do klientów w 2020 roku. Auto będzie oferowane w czterech kolorach i trzech poziomach wyposażenia. Na pokładzie między innymi:

- system Voice Control

- nawigacja analizująca natężenie ruchu w czasie rzeczywistym

- panoramiczne okno dachowe

- wyświetlacz przezierny

- matrycowe, aktywne reflektory

ID.3 znika na pniu, więc jeśli planujecie rozpoczęcie przygody z nowoczesnym samochodem elektrycznym w limitowanej, mocno personalizowanej edycji, warto się pospieszyć.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.