Mitsubishi Eclipse Cross teraz jest tańszy nawet o 14 tysięcy złotych

Mitsubishi Eclipse Cross wyznacza kierunek, w którym podąża japoński koncern. Kompaktowy SUV wygląda nowocześnie, ma zaawansowany napęd na cztery koła, przestronne wnętrze i dostępny jest obecnie w bardzo atrakcyjnej ofercie.
Mitsubishi Eclipse Cross Mitsubishi Eclipse Cross fot. Mitsubishi

Nawiązanie do sportowych coupe

Zbudowano go na wzmocnionej i skróconej platformie Outlandera. W zawieszeniu zastosowano kolumny McPhersona i tylną oś wielowahaczową. Jego nadwozie mierzy 441 centymetrów długości, 181 szerokości i 169 wysokości. Rozstaw osi to 267 cm. Eclipse Cross jest pierwszym modelem Mitsubishi w Europie, który wyposażono w pełni LED-owe światła. Auto ma też charakterystyczny, ścięty tył, co ma nawiązywać do sportowych samochodów coupe.

Mitsubishi Eclipse Cross Mitsubishi Eclipse Cross fot. Mitsubishi

Inteligentny napęd na cztery koła

Pod maską Mitsubishi pracuje mocna jednostka napędowa o mocy 163 koni mechanicznych. Sprzężona z manualną lub automatyczną przekładnią zapewnia bardzo dobre osiągi i dość niskie zużycie paliwa. 1.5 Turbo połączony z wydajnym, bezstopniowym automatem gwarantuje sprint do setki na poziomie 9,8 sekundy i 200 km/h prędkości maksymalnej. Zużycie paliwa w średnim rozrachunku wynosi zaledwie 7 litrów benzyny.

Zestaw uzupełnia inteligentny napęd na obie osie. W domyśle przekazuje 80 procent siły napędowej na przednią oś i 20 na tylną. Systemem zawiaduje komputer optymalizujący trakcję w rozmaitych warunkach. Do wyboru kierowcy są też dostępne następujące ustawienia 4x4: automatyczny, na śnieg i na luźną nawierzchnię.

Mitsubishi Eclipse Cross 1.5 CVT 4WD Mitsubishi Eclipse Cross 1.5 CVT 4WD fot. Jan Zomer

Wiele nowoczesnych elementów wyposażenia

Poza atrakcyjną stylizacją, Eclipse Cross oferuje również dopracowane wnętrze. Gwarantuje pasażerom sporo przestrzeni w dwóch rzędach, a także wiele udogodnień podnoszących komfort i bezpieczeństwo codziennej eksploatacji. Już w standardzie znajdziemy:

- automatyczną klimatyzację

- tempomat

- centralny zamek sterowany pilotem

- elektrycznie sterowane szyby przednie i tylne

- kolumnę kierownicy regulowaną w dwóch płaszczyznach

- przesuwną kanapę z oparciem regulowanym w zakresie kilkunastu stopni

Mitsubishi Eclipse Cross Mitsubishi Eclipse Cross fot. Mitsubishi

Atrakcyjna cena

Nowoczesny, japoński SUV dostępny jest teraz w bardzo korzystnych warunkach. Wersja Invite jest teraz tańsza o 14 tys. zł. Dodatkowo możemy zyskać tysiąc złotych, jeżeli zdecydujemy się na wykupienie polisy ubezpieczeniowej PZU 3,8%.

Więcej o:
Copyright © Agora SA