Hiszpański temperament w motoryzacyjnym wydaniu. Ile kosztuje Seat Leon Cupra?

Mocny silnik ulokowany w efektownie wyglądającym nadwoziu zawsze jest receptą na sukces. Najlepszy przykład? Seat Leon Cupra, to doskonała mieszanka sportu, stylu i praktyczności. A na dodatek można go mieć za niecały tysiąc złotych miesięcznie.
SEAT Leon CUPRA SEAT Leon CUPRA Seat

Torowe aspiracje

Choć na pierwszy rzut oka Seat Leon Cupra może wyglądać jak nieco dynamiczniej stylizowany hatchback, to pod nadwoziem skrywa bardzo dopracowaną konstrukcję. To idealny kompromis pomiędzy codzienną użytecznością, a torową skutecznością. Sercem auta jest 300-konna jednostka 2.0 TSI, przekazująca moc w zależności od wariantu na przednie lub wszystkie koła za pośrednictwem 6-biegowej manualnej skrzyni biegów lub 7-biegowej przekładni DSG. W zależności od wariantu znajdziemy tutaj także elektronicznie sterowany mechanizm różnicowy i sportowe hamulce Brembo, zapewniające bardzo wysoką skuteczność podczas dynamicznej jazdy. O osiągi nie trzeba się martwić - pierwsza setka pojawia się na zegarach w 4,9 sekundy, zaś licznik zatrzymuje się na wartości 250 km/h.

Seat Leon Cupra R ST Seat Leon Cupra R ST fot. Seat

Idealne dopasowanie

W parze z rewelacyjnymi osiągami idzie także doskonale wystylizowane nadwozie, pełne przetłoczeń i ostrych krawędzi. W nadkolach skrywają się 19-calowe felgi o ciekawym wzorze, dostępne w różnych kolorach. Topowy wariant może być także przyozdobiony dodatkami z włókna węglowego, zarezerwowanymi zwykle dla znacznie droższych samochodów. Warto dodać, że Seat Leon Cupra oferowany jest również jako praktyczne kombi, czego często nie znajdziemy u konkurentów. Wnętrze również jest "szyte na miarę". Sportowe fotele zapewniają dobre trzymanie boczne, a sportowa kierownica z grubym wieńcem doskonale leży w dłoniach. Skierowana ku kierowcy deska rozdzielcza cieszy prostą stylistyką i wysoką ergonomią obsługi. Nie brakuje tutaj także miejsca dla pasażerów podróżujących z tyłu, a bagażnik niezależnie od wersji nadwoziowej bez problemu mieści nawet duże walizki.

Seat Leon Cupra R ST Seat Leon Cupra R ST Arnaud TAQUET

Łaskawy dla portfela

Ogromną zaletą Seata Leona Cupry jest możliwość zakupu tego samochodu w atrakcyjnym finansowaniu, dzięki któremu miesięczna rata wyniesie mniej niż 1000 zł netto. W jej skład wchodzi także pełne ubezpieczenie AC, OC, NNW i Life Up, co zapewnia spokojną eksploatację. Warto dodać, że Seat Leon Cupra posiada także wydłużoną gwarancję, co jest kolejnym argumentem po stronie tego samochodu - takich elementów próżno szukać w ofertach konkurencji.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.