Wszystkie wersje Nissana Qashqai na wyprzedaży. Zobacz którą można kupić najtaniej

Nissan Qashqai to jeden z najbardziej popularnych SUV-ów ostatnich lat. Kompaktowy Nissan sprzedaje się świetnie od debiutu pierwszej generacji. Obecnie mamy na rynku drugie wcielenie po liftingu. Sprawdzamy, dlaczego warto zainteresować się japońskim modelem.
Nissan Qashqai 1.3 DiG-T DCT Nissan Qashqai 1.3 DiG-T DCT fot. Piotr Mokwinski

Z czego wynika popularność Nissana Qashqai?

Druga generacja kompaktowego SUV-a pojawiła się na rynku w 2013 roku. Niedawno auto przeszło modernizację, zyskało nowe technologie oraz jednostki napędowe. Ogromna popularność auta wynika z jego wszechstronności. Zwiększony prześwit pozwala nie tylko na forsowanie miejskich krawężników i sporych ubytków w asfalcie. Wersja z napędem na obie osie poradzi sobie także w lekkim terenie. Koleiny wypełnione błotem, czy śnieżne zaspy są dla Nissana bułką z masłem. Wsparciem dla kierowcy jest też garść elektronicznych systemów i wiele dodatków podnoszących komfort codziennej eksploatacji.

Nissan Qashqai 1.3 DiG-T DCT Nissan Qashqai 1.3 DiG-T DCT fot. Piotr Mokwinski

Niezawodne silniki benzynowe

Japoński SUV od wielu lat zajmuje w Polsce czołowe lokaty w rankingach sprzedaży. Lifting wprowadził wiele nowości w bestsellerowym modelu, pojawiły się także nowe jednostki napędowe. 1.3 DIG-T rozwija 140 lub 160 koni mechanicznych i odpowiednio 240 oraz 260 Nm trafiających na przednią oś. W standardzie dostajemy manualną, precyzyjną, 6-stopniową skrzynię biegów. Mocniejszy wariant można połączyć z dwusprzęgłowym, szybkim automatem. Wówczas, sprint do setki trwa 9,9 sekundy, a wskazówka prędkościomierza kończy bieg na 198 km/h. Ofertę uzupełnia diesel o mocy 115 KM i 260 Nm. W cyklu średnim zużywa zaledwie 5,4 litra na 100 kilometrów.

Pośród opcji wyposażeniowych znajdziemy między innymi:

- Ogrzewaną przednią szybę

- Bezkluczykowy system otwierania auta i uruchamiania silnika

- W pełni LED-owe reflektory z funkcją doświetlania zakrętów

- 19-calowe obręcze ze stopów lekkich

- Zestaw multimedialny z 7-calowym ekranem dotykowym i nawigacją 3D

Bogato wyposażony Nissan łączony z mocnymi jednostkami napędowymi został bardzo atrakcyjnie wyceniony. Egzemplarze na wyprzedaży są objęte rabatem sięgającym 14 700 złotych.

Nowy Nissan Qashqai Nowy Nissan Qashqai fot. Piotr Mokwiński

Diesel atrakcyjny cenowo

W 2019 roku paletę jednostek napędowych uzupełnił nowy diesel. 1.7-litrowa jednostka wysokoprężna generuje 150 koni mechanicznych i 340 Nm dostępnych przy 1750 obr./min. Motor sprzężono z 6-stopniowym automatem lub bezstopniową przekładnią automatyczną. Ponadto, do oferty wrócił napęd na obie osie. Silnik cechujący się wysoką kulturą pracy zapewnia też świetne osiągi. Do setki przyspiesza w 9,5 sekundy, zużywając przy tym zaledwie 5,5 litra. Przy 65-litrowym zbiorniku paliwa, okres między tankowaniami przekracza 1100 kilometrów.

Nissan kusi też bardzo bogatym wyposażeniem. Na liście dodatków znajdziemy:

- Wygodne, jednobryłowe fotele z tapicerką ze skóry Nappa

- System audio premium BOSE z 8 głośnikami i cyfrowym korektorem dźwięku

- Adaptacyjne światła drogowe

- Inteligentny system ostrzegania o niezamierzonej zmianie pasa ruchu

- Inteligentny aktywny tempomat

- System kamer 360 stopni

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.