Luksusowy crossover w dobrej cenie. Lexus UX za 990 zł miesięcznie

Wyrazisty, pełen nowych technologii, przestronny i dynamiczny. Japoński SUV premium jest najnowszym autem w gamie Lexusa i jednocześnie bardzo nowoczesnym. Sprawdzamy, dlaczego warto wybrać Lexusa UX.
Lexus UX Lexus UX fot. Lexus

Indywidualny styl

Rynek SUV-ów klasy premium jest dość konserwatywny. Pośród niemieckich samochodów próżno szukać nuty indywidualnego charakteru. Jednak inaczej jest w przypadku Lexusa. Najmniejszy w gamie crossover, Lexus UX, emanuje dynamiką i mocnymi akcentami przykuwającymi uwagę. Wyraziste przetłoczenia, potężny grill, w pełni LED-owe aktywne światła, a także zgrabna sylwetka, przyciągają do salonów tłumy. Ponadto, UX jest całkiem spory. Ma 4,5 metra długości, 184,5 cm szerokości i 154 wysokości, a rozstaw osi wynosi 264 centymetry.

Lexus UX Lexus UX fot. Lexus

Nacechowany luksusem

Atrakcyjny design to nie wszystko. Lexus ma świetnie wykonane i bardzo wygodne wnętrze. W dwóch rzędach nie brakuje miejsca dla wysokich pasażerów. Hybryda posiada w podłodze wbudowane akumulatory, co odbiera nieco przestrzeni zostawiając do dyspozycji 320 litrów.

Lexus UX Lexus UX Fot. Lexus

Bogate wyposażenie

Warto dodać, że UX oferuje długą listę wyposażenia zarezerwowanego dla najlepszych przedstawicieli gatunku premium. Na pokładzie znajdziemy między innymi:

- Sportowe, mocno wyprofilowane i wygodne fotele

- Inteligentny kluczyk

- Zaawansowany system multimedialny z 7-calowym ekranem, nawigacją i zestawem kamer.

Lexus UX Lexus UX Fot. Lexus

Pewne prowadzenie i dynamika w standardzie

Lexusa UX zbudowano na nowej platformie modułowej GA-C. To pozwoliło zapewnić japońskiemu SUV-owi dobre właściwości jezdne pozwalające na bezpieczną eksploatację w każdych warunkach. Napęd na cztery koła pomoże poza utwardzonymi szlakami, a nisko położony środek ciężkości zagwarantuje pewność podczas dynamicznego pokonywania zakrętów. Pod maską znajdziemy silniki o mocy od 152 do 171 koni mechanicznych. Hybryda przyspiesza do setki w 8,5 sekundy i zużywa w cyklu średnim zaledwie 5,3 litra paliwa na dystansie 100 kilometrów. Żaden z niemieckich rywali premium nie może pochwalić się podobnym wynikiem.

Lexus UX Lexus UX Fot. Lexus

Atrakcyjna oferta

Najnowszy model zadebiutował w Polsce niedawno, ale już został bardzo atrakcyjnie wyceniony. W Leasingu SMARTPLAN można użytkować Lexusa UX już za 990 zł netto miesięcznie. Program finansowy jest bardzo elastyczny i pozwala dopasować do indywidualnych preferencji czas trwania umowy oraz wysokość opłaty wstępnej. Na koniec można auto wykupić na korzystnych warunkach lub zdecydować się na kolejny, nowy model.