Po co kupować samochód premium, skoro można skorzystać z finansowania? Prześwietlamy ofertę hybrydowych Lexusów

Hybrydowe Lexusy są bestsellerami nie tylko w Polsce, ale na całym Starym Kontynencie. Ekologiczne rozwiązanie korzystnie wpływa na klimat, gwarantuje niskie zużycie paliwa i pozwala wyróżnić się w tłumie. Japońskie hybrydy premium są także dynamiczne i pierwszorzędnie wykonane. Spieszymy z wyjaśnieniem, dlaczego to najlepsza propozycja.
Lexus UX Lexus UX Fot. Lexus

Nie tylko ekologia

Popularyzacja japońskich hybryd trwa już ponad dwie dekady. Każdy rok przynosi ogromne wzrosty zainteresowania, co przekłada się na świetną sprzedaż. Dlaczego klienci pokochali rozwiązanie stosowane przez Lexusa?

Po pierwsze - przez ekologię. Hybrydowy napęd opiera się na benzynowym i elektrycznym silniku. To pozwala emitować niewielkie ilości CO2 i tlenków azotu. Średnia emisja dwutlenku węgla w Lexusie UX wynosi zaledwie 120 g/km. To o kilkadziesiąt procent mniej względem równie mocnych wersji benzynowych lub wysokoprężnych. Mniej szkodliwych substancji przyczynia się do redukcji smogu i poprawy jakości powietrza.

Lexus UX Lexus UX Fot. Lexus

Ekonomicznie i dynamicznie

Kolejny aspekt stanowi zużycie paliwa. Naszpikowane najnowszymi technologiami SUV-y Lexusa są nie tylko dynamiczne, lecz również oszczędne. 4,5-metrowy UX przyspiesza do setki w 8,5 sekundy i zużywa w cyklu mieszanym skromne 5,3 litra na 100 kilometrów. Niewiele więcej potrzebuje NX i 7-osobwy RX.

Klienci doceniają również płynność jazdy. Auto z hybrydowym napędem wyposażone jest standardowo w automatyczną przekładnię. To dzięki niej jazda wszechstronnym samochodem daje mnóstwo przyjemności. Komfort na najwyższym poziomie.

Lexus NX 2018 Lexus NX 2018 fot. Lexus

Gwarancja i bezawaryjność

W rankingach przeprowadzanych przez niezależne instytuty badawcze (Dekra, TÜV), hybrydy Lexusa od lat zajmują najwyższe miejsca. Bezawaryjność winduje wartość rezydualną na rynku wtórnym i sprawia, że używane hybrydy znikają w mgnieniu oka. Do tego dochodzi długa gwarancja. Producent przewidział aż 10 lat ochrony na akumulatory. Dodatkowa korzyść to niskie koszty serwisu. Zespół napędowy jest zaawansowany, ale pozbawiony skomplikowanego osprzętu typowego dla diesli i doładowanych wersji benzynowych. Wolniej zużywają się też hamulce z uwagi na odzyskiwanie energii podczas wytracania prędkości.

Lexus RX Lexus RX fot. Lexus

Koniec z nudą

Hybrydowe propozycje Lexusa stanowią połączenie dynamiki, luksusu i atrakcyjnej stylizacji. Każdy z SUV-ów ma wyrazisty design i szerokie możliwości personalizacji nadwozia jak i przedziału pasażerskiego. Napęd na cztery koła pozwala zjechać z utwardzonych szlaków.

Ponadto, Lexus przygotował bardzo rozsądny Leasing SMARTPLAN. Dzięki temu, nie trzeba kupować samochodu tylko płacić miesięczną ratę i co 2-4 lata wymieniać pojazd na nowy.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.