Doskonały przykład świetnej pracy inżynierów. Cupra Ateca to unikalny SUV w rozsądnej cenie

Oferuje wszystko, na co stać typowego SUV-a, a jednocześnie nie odstaje od sportowych samochodów. Nietypowe połączenie sportowca i auta rodzinnego, mało której marce się udało. Cupra Ateca to dowód na to, że inżynierowie potrafią czynić cuda.
Cupra Ateca Cupra Ateca fot. Cupra

Efektowny wygląd

Wydzielenie Cupry z Seata pozwoliło na lepsze skupienie się na sportowych autach. Cupra Ateca, będąca pierwszym modelem nowej marki, zyskała szereg wizualnych modyfikacji, dzięki którym wyróżnia się z tłumu. Agresywnie stylizowane zderzaki, w tym tylny z czterema końcówkami wydechu, 19-calowe felgi czy miedziane wstawki sprawiają, że samochód ten może spodobać się wielu osobom. Co więcej, sportowe fotele oraz ciemna kolorystyka wnętrza, którą przełamano przeszyciami w kolorze miedzi, odróżniają Cuprę od standardowej Ateki i jej konkurentów.

Cupra Ateca Cupra Ateca fot. Cupra

Perfekcyjnie dopracowana

Najważniejsze w tym samochodzie są właściwości jezdne - były konsekwentnie dopracowywane przez wiele miesięcy w najróżniejszych warunkach. Cupra Ateca była testowana między innymi na Nurburgringu, gdzie wszystkie wady zawieszenia są momentalnie uwydatniane. W efekcie udało się stworzyć samochód, który pomimo podniesionego prześwitu i dużego wnętrza, oferuje wręcz nieograniczone pokłady przyczepności oraz sportowe prowadzenie.

Aktywne zawieszenie DCC pozwala na konfigurację sztywności, zaś tarcze hamulcowe o średnicy 340 mm z przodu zapewniają bardzo skuteczne hamowanie, nawet podczas sportowej jazdy. W parze z tym wszystkim idzie mocny silnik. Pod maską modelu Cupra Ateca znalazł się motor 2.0 TSI, który generuje okrągłe 300 KM. Zapewnia on przyspieszenie do 100 km/h w 5,2 sekundy, zaś wskazówka prędkościomierza zatrzymuje się na wartości 247 km/h.

Cupra Ateca Cupra Ateca Cupra Ateca

Ma potencjał

Jedną z największych zalet modelu Cupra Ateca jest jego uniwersalność. Sportowy charakter połączono tutaj z praktycznością, czyli dużą ilością miejsca dla pasażerów podróżujących na tylnej kanapie oraz przepastnym bagażnikiem. Kupując ten samochód mamy także możliwość ciekawej indywidualizacji wyglądu - do wyboru jest sześć lakierów i trzy wzory felg aluminiowych. Warto dodać, że samochód ten można kupić za rozsądne pieniądze. Dzięki Kredytowi Niskich Rat miesięczne opłaty mogą ograniczyć się do 1278 złotych netto, przy finansowaniu na cztery lata i z wpłatą własną na poziomie 30% wartości samochodu.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.