SUV o duszy samochodu sportowego. Cupra Ateca łączy wiele przeciwności

Macie rodzinę i potrzebujecie przestronnego oraz nieco bardziej uniwersalnego samochodu, ale jednocześnie tęsknicie za świetną dynamiką i sportowym charakterem? Cupra Ateca łączy te skrajności w niezwykły sposób. Hiszpański producent przygotował atrakcyjną ofertę swojego temperamentnego SUV-a.
Cupra Ateca Cupra Ateca fot. Cupra

Samochód z temperamentem

Wieloletnie doświadczenie Seata z modelami Cupra zostało przekute w wydzielenie tej linii jako osobnej marki. W ten sposób hiszpański producent podkreśla niezależność oraz unikalność tworzonych przez siebie samochodów. Cupra Ateca nie bez powodu została wybrana na pierwszy model - w nadwoziu popularnego SUV-a ukryto prawdziwie sportowy samochód. 300-konny silnik zapewnia rewelacyjne przyspieszenie do 100 kilometrów na godzinę, zajmujące zaledwie 5,2 sekundy. Prędkość maksymalna to z kolei aż 247 kilometrów na godzinę.

Cupra Ateca Cupra Ateca fot. Cupra

Sekret sukcesu

Włożenie mocnego silnika pod maskę SUV-a nie jest czymś bardzo skomplikowanym. Dużo większe wyzwanie stanowi jednak dopracowanie układu jezdnego, tak aby samochód o podniesionym środku ciężkości zachowywał się w zakrętach jak znacznie mniejsze i lżejsze auto. Sekretem Cupry jest doskonałe zgranie wszystkich elementów - napędu na cztery koła, aktywnego zawieszenia DCC oraz zestrojenia dyferencjałów. Sportowa Ateca nie tylko zapewnia doskonałą przyczepność w niemal każdych warunkach, ale przede wszystkim swoim prowadzeniem nie ustępuje wielu sportowym hatchbackom. Bezpieczne hamowanie zapewnia bardzo efektywny układ hamulcowy z tarczami o średnicy 340 mm z przodu.

Cupra Ateca
fot. Cupra

Rodzinny charakter dopełnia możliwość indywidualizacji ustawień samochodu. Jadąc z rodziną można wybrać tryb komfortowy lub ekonomiczny, zaś wybierając się na kręte drogi lub tor wyścigowy warto skorzystać z topowego ustawienia CUPRA, które pozwala na wykrzesanie wszystkich możliwości z tego samochodu.

Cupra Ateca Cupra Ateca fot. Cupra

Sportowa i rodzinna

Dzięki 485-litrowemu bagażnikowi oraz sporej ilości miejsca na tylnej kanapie, Cupra Ateca stanowi doskonały kompromis dla osób, które poszukują samochodu szybkiego i uniwersalnego jednocześnie. Przestronne nadwozie oraz zwiększony prześwit pozwalają na zjazd z utwardzonych szlaków, zaś sportowe prowadzenie ucieszy każdego kierowcę. Co więcej, Cupra Ateca jest teraz także atrakcyjnie wyceniona. Przy wyborze 4-letniego Leasingu Moc Niskich Rat, z wkładem własnym wynoszącym 30% wartości auta i limitem rocznego przebiegu na poziomie 20 000 kilometrów, miesięczna opłata za samochód wyniesie raptem 1278 złotych netto. Warto dodać, że Cupra Ateca posiada pięcioletnią gwarancję, co jest dużą zaletą względem konkurencji.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.