Jak zmieniła się Toyota Corolla? Poprzednia generacja jest teraz tańsza o 10 tysięcy złotych

Zmiana warty stała się faktem. Na motoryzacyjną scenę wjechała najnowsza Toyota Corolla. Występuje w kilku wersjach nadwoziowych i z mocnymi jednostkami napędowymi. To jednak wcale nie oznacza, że nie warto zainteresować się wcześniejszym wcieleniem. Poprzednik wciąż ma sporo do zaoferowania i do tego w bardzo korzystnej cenie.
Toyota Corolla 2019 Toyota Corolla 2019 fot. Toyota

Nadchodzi nowe

Najnowsza Toyota Corolla występuje jako hatchback, sedan, a także funkcjonalne kombi. Ma bardzo wyrazisty design podkreślony przez nowoczesne technologie. Należą do nich aktywne, LED-owe reflektory, inteligentny kluczyk, czy adaptacyjny tempomat utrzymujący prędkość i odległość względem poprzedzającego pojazdu. Do tego dochodzi szeroka możliwość personalizacji kolorystyczno-wyposażeniowej i wybór jednego z wydajnych napędów.

Toyota Corolla Toyota Corolla materiały prasowe / Toyota

Sprawdzone silniki

Pod maską nowej Corolli znajdziemy wolnossący silnik benzynowy o mocy 132 koni mechanicznych i średnim zużyciu paliwa na poziomie 5,7 litra, a także hybrydę. Wspierany przez silnik elektryczny tandem od lat stanowi bestsellerowy zestaw w wielu modelach Toyoty. W tym przypadku mamy do czynienia z najnowszą generacją układu. Opiera się na benzynowym silniku o pojemności 1.8 litra. W trybie bezemisyjnym Toyota potrafi poruszać się z prędkością 115 km/h (np. podczas jazdy autostradą, jeśli zdejmiemy nogę z gazu), co w segmencie kompaktowym nie miało dotychczas miejsca. Ostateczny argument stanowi zapotrzebowanie na benzynę - zaledwie 3,4 litra w cyklu mieszanym.

Toyota Corolla Toyota Corolla fot. Toyota

Poprzednik wciąż warty grzechu

Finał wyprzedaży nabiera rumieńców. Ostatnie sztuki poprzedniej generacji można kupić obecnie z szeregiem bardzo kuszących korzyści. Dlaczego warto? Sprawdzony model wciąż jest nowoczesny na tle klasowej, znacznie droższej konkurencji. Pośród elektronicznych udogodnień znajdziemy kamerę cofania, LED-owe światła główne, kamerę cofania oraz zaawansowaną stację multimedialną z dotykowym ekranem i precyzyjną nawigacją.

Corolla przekonuje również bezproblemową w perspektywie długiej eksploatacji technologią. Klienci stawiają na benzynowe odmiany, szczególnie 1.6 VVT-i. Moc 132 KM gwarantuje bardzo dobre osiągi i konsumpcję benzyny na 5,9 litra.

Toyota Corolla Toyota Corolla fot. Toyota

Suma wszystkich korzyści

Wciąż nowoczesna, atrakcyjna i bogato wyposażona Toyota Corolla dostępna jest teraz w specjalnej ofercie. Maksymalna korzyść wynosi aż 10 tysięcy złotych. Akcja obejmuje obie wersje wyposażeniowe - Active i Classic Plus. Do tego warto skusić się na promocyjne pakiety z dodatkami podnoszącymi komfort i bezpieczeństwo.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.