Miejski Nissan Micra może mieć wyposażenie rodem z klasy premium. I to za 400 złotych miesięcznie

Coraz częściej kierowcy szukają aut mniejszych, ale z bogatszym wyposażeniem. Dotyczy, to zwłaszcza samochodów miejskich, bo w takich warunkach nieduże wymiary są atutem, szczególnie jeśli nie są okupione obniżeniem komfortu. Nissan Micra wychodzi naprzeciw tym oczekiwaniom i oferuje naprawdę bogate wyposażenie.
Nissan Micra Nissan Micra Nissan

Micra, nie znaczy skromna

Potrzeby kierowców zmieniają się z czasem. Coraz więcej rodzin użytkuje więcej niż jeden samochód. Wtedy następuje podział ról: większe auto służy do podróżowania, mniejsze - do codziennego poruszania się w mieście. Niedużym pojazdem łatwiej manewrować w miejskiej przestrzeni i zaparkować w ciasnych miejscach. Bywa również przeciwnie - czasem jedyny samochód w gospodarstwie domowym rzadko opuszcza tereny zurbanizowane i najrozsądniej jest wybrać auto klasy miejskiej. Jednak nie wszyscy chcą rezygnować z wyposażenia, dawniej dostępnego tylko w autach klasy premium. Ten trend jest od dawna zauważalny w najbardziej rozwiniętych krajach Europy. Od pewnego czasu dociera również do Polski.

Nowy Nissan Micra Nowy Nissan Micra fot. Maciej Gis

Miejska salonka

Nie wszyscy wiedzą, że miejskiego Nissana Micra można zamówić w niemal luksusowych wersjach. Odmiany N-Connecta i Tekna mają bogatsze wyposażenie seryjne, niż wiele samochodów wyższej klasy. Bogate wyposażenie umila codzienne dojazdy do pracy, wymuszone postoje w korkach i czyni jazdę na każdym dystansie przyjemniejszym doświadczeniem.

Zwłaszcza wersja Tekna japońskiego mieszczucha ma się czym pochwalić. Na pokładzie ma obręcze kół z lekkich stopów o średnicy 17 cali, automatyczną klimatyzację, tempomat i system nagłośnienia Bose Personal z sześcioma głośnikami. Dwa z nich, umieszczone w zagłówku kierowcy, wytwarzają osobistą strefę dźwiękową wokół jego głowy. Multimedialny system jest wyposażony w dotykowy ekran o średnicy 7 cali, kamerę cofania oraz wiele innych udogodnień. Micrę można też zaopatrzyć w automatyczną skrzynię biegów, która będzie wybawieniem dla osób często stojących w korkach.

Nowy Nissan Micra Nowy Nissan Micra fot. Maciej Gis

Micra N-Sport - sportowy duch w małym ciele

W odmianach z najmocniejszymi jednostkami napędowymi (100 KM i 117 KM) oferowana jest wersja N-Sport. Ta przypadnie do gustu osobom, które często podróżują oraz kierowcom ze sportową żyłką. Dzięki wyposażeniu w atrakcyjnie wyglądające obręcze kół (mają fakturę i kolor włókna węglowego), tapicerkę foteli ze skóry i alcantary oraz nakładki na karoserię i rurę wydechową, Micra zyskuje bardziej sportowy wygląd i charakter. Jeśli dodać do tego japońską niezawodność i raty leasingu zaczynające się od niecałych 400 zł, mamy do czynienia z ofertą, którą warto rozważyć.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.