Nissan Juke tańszy o 10 tys. zł. Futurystyczny crossover nadal bije rekordy popularności

Nissan Juke wyprzedził swoje czasy. Był pierwszym tak śmiało zaprojektowanym miejskim crossoverem. Na początku szokował, ale później był naśladowany przez innych. Teraz można go kupić o wiele taniej. Co oferuje japoński producent?
Nissan Juke Nissan Juke Nissan

Nissan Juke - definicja crossovera

Jeśli spojrzeć na sylwetkę Nissana Juke, można w nim dostrzec cechy wielu samochodowych "gatunków". Zwiększony prześwit kojarzy się samochodem terenowym, linia nadwozia ze sportowym coupe, a liczba drzwi i kompaktowe wymiary powodują, że jest uniwersalnym autem na co dzień. Tak powinien wyglądać crossover - projekt na pograniczu segmentów, czerpiący z każdego, to co najlepsze. Dzięki temu powstał samochód, który podoba się zwłaszcza kobietom (chociaż nie tylko!), dobrze sprawdza się w czasie miejskiej jazdy, ale bez problemu można nim pokonać dłuższą trasę. Są praktyczniejsze samochody, ale rzadko, który równie dobrze łączy wszystkie wymienione cechy.

Nissan Juke 2018 Nissan Juke 2018 fot. Nissan

Europejski hit sprzedaży

Europejczycy polubili ten miejski model Nissana. W 2015 roku po modernizacji modelu, sprzedaż Juke'a przekroczyła milion sztuk. Dobra passa trwa do tej pory. Ten model Nissana wybierają klientki, które doceniają awangardowy wygląd i wysoką pozycję za kierownicą, ale nie planują zapuszczać się w teren. Juke to auto, które najlepiej czuje się w wielkim mieście. W gamie Nissana zajmuje miejsce pomiędzy bardziej rozsądnym Qashaqaiem, a pełnokrwistym Nissanem 370Z. Jeśli jeden jest zbyt poprawny, a drugi za bardzo szalony, Juke może stanowić złoty środek. Przez lata produkcji miejski crossover zdecydowanie dojrzał. Zgodnie z filozofią Nissan Intelligent Mobility, został wyposażony w nowoczesne systemy ułatwiające parkowanie i podwyższające poziom bezpieczeństwa czynnego.

Nissan Juke 2018 Nissan Juke 2018 fot. Nissan

Crossover Nissana dostępny w wielu odmianach

Źródłem napędu modelu Juke jest benzynowy silnik o mocy 112 KM połączony z manualną lub automatyczną skrzynią biegów, która przekazuje moment obrotowy na przednie koła. Nissan Juke jest oferowany w różnych wersjach wyposażenia, także w wyjątkowej Bose Personal Edition, z nowoczesnym zestawem audio z głośnikami w zagłówku kierowcy, które działają podobnie do słuchawek, systemem nawigacyjnym NissanConnect, podgrzewanymi siedzeniami i kolorowym wnętrzem. To dobry moment, żeby zainteresować się crossoverem Nissana. Jest dopracowany, dobrze wyposażony, a teraz tańszy nawet o 10 tys. zł.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.