Hyundai i30 - koreańskie auto, które może zagrozić liderom w klasie aut kompaktowych

Czas zmienić sposób myślenia o markach samochodów. Kraj pochodzenia oraz tradycja już nie jest wyznacznikiem jakości i dopracowania konstrukcji. Samochody z całego świata prezentują bardzo wyrównany poziom, a najlepszym przykładem jest Hyundai i30 - koreańskie auto, które może zagrozić liderom w klasie aut kompaktowych, z VW Golfem na czele.
Hyundai i30 Fastback Hyundai i30 Fastback fot. Hyundai

Systemy bezpieczeństwa

Projekt Hyundaia i30 jest ponadczasowy i nowoczesny, ale nie budzi kontrowersji. Pod nadwoziem o kompaktowych wymiarach i klasycznych proporcjach, kryje się praktyczne wnętrze. Jakość jego wykończenia i materiały nie odstają od europejskich konkurentów. Hyundai robi to po prostu dobrze. Liczne układy elektroniczne pomagają kierowcy w czasie jazdy. Sprawdzają czy nie jest zmęczony (system DAA), informują o ograniczeniach prędkości i pojazdach w tzw. martwym polu. System FCWS ostrzega o ryzyku kolizji z przodu oraz ewentualnie aktywuje automatyczne hamowanie AEB. Hyundaia i30 można wyposażyć nawet w układ automatycznego utrzymywania pasa ruchu LKAS. W takim samochodzie można się czuć bezpiecznie w każdych warunkach.

Hyundai i30 N Hyundai i30 N Hyundai Motor Europe

Koreańskie GTI najlepsze w klasie

Najlepszym dowodem na dojrzałość konstrukcji Hyundaia i30 jest fakt, że jego sportowa 250- lub 275-konna wersja i30 N, przez wielu kierowców i została uznana za najlepszy samochód tej klasy na rynku. Tym samym tytuł lidera klasy GTI został odebrany jego twórcy - Volkswagenowi. Takie osiągnięcie nie jest przypadkowe i wymaga solidnych podstaw, które można odnaleźć w każdej wersji Hyundaia i30. Nawet słabsze odmiany kompaktowego Hyundaia zapewniają dużą przyjemność z jazdy. W ofercie są modele z silnikami benzynowymi od 100 KM do 140 KM i turbodiesle CRDI osiągające 95 KM lub 115 KM, również ze zautomatyzowaną skrzynią biegów 7DCT.

Hyundai i30 Fastback Hyundai i30 Fastback fot. Hyundai

Atrakcyjna oferta

Hyundai i30 jest równorzędnym konkurentem w swojej klasie, dostępnym w atrakcyjnej cenie i z bogatym wyposażeniem. Jako jeden z niewielu modeli w swojej klasie jest oferowany w wersjach nadwozia hatchback i liftback. Dodatkowym atutem niewątpliwie jest 5-letnia gwarancja bez limitu kilometrów. W tej chwili przy zakupie i30 można skorzystać z atrakcyjnego finansowania, licznych ofert promocyjnych, premii za odkup oraz upustu 7700 zł. Pełną promocyjną ofertę koreańskiego hatchbacka znajdziesz poniżej.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.