Nadjeżdża nowy Passat! Cena obecnej generacji miło zaskakuje

Pod koniec wakacji pojawi się w salonach odświeżony Passat. W związku z tym, Volkswagen przygotował specjalną ofertę na obecny model. Poza wyjątkowo korzystnym finansowaniem, możemy liczyć na bogate wyposażenie i mocne silniki.
Volkswagen Passat Alltrack Volkswagen Passat Alltrack Fot. Moto.pl

30 milionów egzemplarzy

Passat nie ma sobie równych w segmencie D. Przez 4 dekady sprzedano ponad 30 milionów egzemplarzy. To wynik, o którym konkurencja może jedynie pomarzyć. Fenomen Volkswagena wynika bezpośrednio z jego wszechstronności. Auto występuje jako limuzyna i kombi. Na jego bazie stworzono także model CC z linią dachu poprowadzoną na wzór karoserii coupe.

Volkswagen Passat Alltrack Volkswagen Passat Alltrack Fot. Moto.pl

Szybko i oszczędnie

Układ jezdny Passata został przygotowany z myślą o komfortowym podróżowaniu. Nawet na 18- lub 19-calowych obręczach auto klasy średniej bez problemów radzi sobie z wszelkimi ubytkami w asfalcie. Ponadto, możemy domówić adaptacyjne zawieszenie z regulacji siły tłumienia. To ważne, bowiem pod maską Volkswagena pracują mocne, doładowane silniki benzynowe i wysokoprężne, które sprzyjają bardziej dynamicznej jeździe.

Dwulitrowy diesel ma 150, 190 lub 240 koni mechanicznych. Można go łączyć z manualną lub automatyczną, dwusprzęgłową przekładnią. Dwie najmocniejsze wersje występują z wydajnym napędem na cztery koła. Pośród jednostek benzynowych znajdziemy 1.5 TSI EVO z funkcją odłączania dwóch cylindrów (150 KM) oraz 2.0 TSI 4Motion z DSG. Topowy motor rozwija 272 KM, co pozwala na sprint do setki w niewiele ponad 5 sekund i zapędzenie wskazówki prędkościomierza do 250 km/h.

Volkswagen Passat Alltrack Volkswagen Passat Alltrack Fot. Moto.pl

Daj się przekonać wyposażeniem

Reprezentacyjna limuzyna lub funkcjonalne kombi przekonuje też bogactwem pokładowego inwentarza. Pośród długiej listy dodatków, znajdziemy między innymi:

- W pełni LED-owe, aktywne reflektory

- Zawieszenie z adaptacyjną regulacją DCC

- XDS elektroniczna blokada mechanizmu różnicowego

- Klimatyzacja automatyczna trzystrefowa z filtrem antyalergicznym oraz panelem do sterowania z tyłu

- System radiowy Composition Media z 8 calowym,kolorowym i w pełni dotykowym ekranem z czujnikiem zbliżeniowym, 8 głośnikami, czytnikiem kart SD, gniazdem AUX-IN, USB

- Fotele ergoComfort klimatyzowane z funkcją pamięci i masażu

To tylko wycinek z niekończącej się listy gadżetów. VW oferuje ogromne możliwości personalizacji każdej wersji silnikowej. Znaczną część udogodnień odpowiadających za komfort i bezpieczeństwo zgrupowano w rozsądnie wycenionych pakietach.

Volkswagen Passat Alltrack Volkswagen Passat Alltrack fot. Volkswagen

Limuzyna, kombi, a może Alltrack?

Passat może być reprezentacyjną limuzyną, rodzinnym kombi, albo alternatywą dla SUV-a. Alltrack ma zwiększony prześwit, napęd na cztery koła i systemy wsparcia pomagające na nieutwardzonych szlakach. To auto klasy średniej dostępne jest już od 1 020 złotych miesięcznie. Dodatkowo Volkswagen przygotował specjalną ofertę dla przedsiębiorców. Wybierając nowego Volkswagena w ofercie dla firm można liczyć m.in. na ubezpieczenie do 3,5% w pierwszym roku, pakiet przeglądów z oszczędnością do 5 100 zł nawet przez 4 lata, 3 dodatkowe lata 100% ochrony po upływie 2-letniej gwarancji. 

Wybierając Volkswagena zyskujesz dodatkowo w cenie samochodu:

- Gwarancję Mobilności (assistance), jeżeli przeglądy okresowe będziesz wykonywać w Autoryzowanych Serwisach Volkswagena.

- Ubezpieczenie opon, czyli 3-letnią ochronę w razie uszkodzenia opony, w tym 100% zwrotu kosztów przy uszkodzeniu opony w 1. roku.

To oferta, obok której trudno przejść obojętnie.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.