Hyundai i30N zrewolucjonizował rynek hothatchy. Wersja N-Line teraz jest tańsza nawet o 10 tys. zł

Hyundai i30N wprowadził nową jakość do segmentu najgorętszych kompaktów. Mimo, że nie jest najmocniejszy, daje najwięcej frajdy i sportowych emocji. Warto jednak wiedzieć, że poza wyczynową wersją mamy do dyspozycji także odmianę N-Line. Czym się różnią?
Hyundai i30 N Hyundai i30 N Hyundai Motor Europe

I30N - emocje gwarantowane

Hyundai jako jeden z ostatnich producentów dołączył do świata hothatchy i wyszedł na tym bardzo dobrze. Doświadczenia na rajdowych trasach zaowocowały stworzeniem auta kompletnego. Dopisek N dodaje pikanterii i rozpala wyobraźnię. Na co dzień potrafi być bardzo przyjazny. Czuć w nim potencjał po każdym mocniejszym wciśnięciu pedału gazu, ale w trybie komfortowym odbywa się to w sposób akceptowalny, przy zachowaniu wygody eksploatacji. Wystarczy jednak kliknąć w ikonkę odpowiedzialną za tryb sportowy, by obudzić w koreańskim aucie bestię.

Hyundai i30 N Hyundai i30 N fot. Hyundai

Przepis na hothatcha

Pod maskę trafiła dwulitrowa jednostka benzynowa z doładowaniem. Rozwija 275 koni mechanicznych i 373 Nm w szerokim zakresie użytkowych obrotów - 1750-4200. Do tego dochodzi szpera przy przedniej osi, dopracowany, basowo brzmiący układ wydechowy, usztywnione, lekko obniżone zawieszenie z rozpórkami na przednich i tylnych kielichach, a także progresywne wspomaganie kierownicy. Całości dopełnia świetnie zestrojona, manualna skrzynia biegów z lewarkiem o krótkich drogach prowadzenia. Auto w zakrętach zdaje się zaklinać prawa fizyki, a po odblokowaniu klap w wydechu, brzmi jak wyścigowy pojazd wyciągnięty wprost z toru.

Hyundai i30 N Line Hyundai i30 N Line fot. Hyundai

I30 N-Line

Nie trzeba jednak decydować się na najmocniejszą odmianę, by cieszyć się z atrakcyjnego pakietu stylizacyjnego. Hyundai od tego roku oferuje klientom nową linię wyposażeniową N-Line. Występuje w połączeniu z 1.4-litrowym motorem benzynowym o mocy 140 koni mechanicznych i 242 Nm dostępnych przy 1500 obr./min. Czterocylindrowy silnik zapewnia bardzo dobrą dynamikę. Pierwsza setka pojawia się na liczniku po 8,9 sekundy, a wskazówka prędkościomierza kończy bieg na 210 km/h. Jednostka łączy się z manualną, 6-stopniową przekładnią lub dwusprzęgłowym automatem.

N-Line to nie tylko pakiet zewnętrzny wprost ze sportowej odmiany N, lecz również szereg innych modyfikacji. Konstruktorzy wprowadzili garść modyfikacji w zawieszeniu, układzie hamulcowym oraz reakcji silnika na operowanie gazem. Zestaw uzupełniają 18-calowe obręcze ze stopów lekkich.

Hyundai i30 N Line Hyundai i30 N Line fot. Hyundai

Taka oferta może się nie powtórzyć

Hyundai oferuje wysoki rabat nie tylko na egzemplarze z roku 2018, lecz również na modele wyprodukowane już w 2019 roku. Suma korzyści sięga 7700 złotych i dotyczy wszystkich specyfikacji silnikowych oraz wyposażeniowych. Dodatkowo, klienci mogą liczyć na premię w wysokości 2 tysięcy za odkup starego auta i ubezpieczenie na preferencyjnych warunkach.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.