Nissan Qashqai to najpopularniejszy crossover od lat. Teraz ma nową cenę

Kompaktowy SUV Nissana od lat zajmuje topowe miejsca w rankingach sprzedaży. W 2019 roku w Polsce sprzedano 7 342 egzemplarze tego modelu. Bestsellerowy model dostępny jest teraz w wyjątkowej promocji. Prześwietlamy ofertę japońskiego producenta.
Nissan Qashqai 1.3 DiG-T DCT Nissan Qashqai 1.3 DiG-T DCT fot. Piotr Mokwinski

Z czego wynika popularność Nissana Qashqai?

Druga generacja kompaktowego SUV-a pojawiła się na rynku w 2013 roku. Niedawno auto przeszło modernizację i zyskało nowe technologie oraz jednostki napędowe. Ogromna popularność tego auta wynika z jego wszechstronności. Zwiększony prześwit pozwala nie tylko na forsowanie miejskich krawężników i sporych ubytków w asfalcie, ale wersja z napędem na obie osie poradzi sobie także w lekkim terenie. Koleiny wypełnione błotem, czy śnieżne zaspy są dla Nissana bułką z masłem.

Wsparciem dla kierowcy są też mocne, nowoczesne jednostki napędowe. Wprowadzony kilka miesięcy temu silnik 1.3 DIG-T generuje 140 lub 160 koni mechanicznych. Najmocniejszy z motorów wysokoprężnych ma 150 KM i można go połączyć z automatyczną przekładnią. Zużycie paliwa w cyklu mieszanym wynosi zaledwie 6,6 litra na 100 kilometrów.

Nissan Qashqai 1.3 DiG-T DCT Nissan Qashqai 1.3 DiG-T DCT fot. Piotr Mokwinski

Technologie na straży komfortu i bezpieczeństwa

Nowoczesny SUV to jednak nie tylko mocne jednostki napędowe. Na kiepsko oświetlonych drogach świetnie sprawdzą się w pełni LED-owe, aktywne reflektory. Nie trzeba się też martwić o wygodę. Obszerne, dobrze wyprofilowane fotele mogą zyskać sterowanie elektryczne w kilku płaszczyznach. Miejsca w dwóch rzędach wystarczy dla kompletu rosłych pasażerów. Podróż uprzyjemni również wydajne audio sygnowane przez firmę Bose, a lawirowanie na ciasnych parkingach - system kamer 360 stopni. Japońskie auto potrafi też rozpoznawać znaki drogowe, ostrzeże o niezamierzonej zmianie pasa ruchu i uruchomi hamulce w trybie awaryjnym w razie wykrycia przeszkody.

Nissan Qashqai 1.3 DiG-T DCT Nissan Qashqai 1.3 DiG-T DCT fot. Piotr Mokwinski

Wiele możliwości

Decydując się na zakup wszechstronnego Nissana na wyprzedaży rocznika, suma korzyści może sięgać nawet 14 700 zł. Klienci mogą niemal do woli przebierać zarówno wśród wersji z silnikami wysokoprężnymi, jak i tymi zasilanymi benzyną. Z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Dodatkowo producent oferuje możliwość rozszerzenia gwarancji na okres 5 lat.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.